Immár 20 éve adományoz szoftvereket az Infoalap
Éppen 20 évvel ezelőtt, 2003-ban adta át az Informatika a Látássérültekért Alapítvány első szoftveradományait, abban az évben összesen 100 látássérült ember kaphatta meg a JAWS for Windows képernyőolvasó program akkori legfrissebb verzióját.
A projekt keretében az Infoalap nemcsak a szoftver honosítását és a magyar nyelvű termék száz példányának adományozását bonyolította le pályáztatás útján, de ezek mellett a szoftver használatát oktató tanfolyamokat is indított, és már akkor telefonos és e-mailes tanácsadást is nyújtott a nyerteseknek. A program részét képezte anno egy magyar nyelvű oktatási anyag is.
Azóta az alapítvány minden évben adományoz. Elsősorban képernyőolvasó és nagyító szoftvereket, felújított számítógépeket, laptopokat és digitális diktafonokat, headseteket juttatott el látássérült diákokhoz, felnőttekhez valamint őket oktató – és segítő szervezetekhez. A 2018-ban indult országlicenc programnak köszönhetően ma már közel ötezer ember használja ingyenesen az alapítvány által honosított legfrissebb képernyőolvasó és nagyító szoftvereket. Az eltelt 20 évben az internethasználat révén a számítógépek és mobiltelefonok átírták a mindennapokat. Örömünkre szolgál, hogy honosítási és adományozási tevékenysége révén az Informatika a Látássérültekért Alapítvány immár két évtizede támogathatja a vak és gyengénlátó embereket abban, hogy a digitális társadalom egyenrangú tagjai lehessenek.
Kapcsolódó cikkek
- ERP2U Trendriport: 5 javaslat szoftver választáshoz középvállalatoknak
- Vadonatúj felhasználói felületet kapott a Container Station 3.0
- Mire jók a chatbotok?
- Az új One UI 5 Watch szoftver betekintést enged a hamarosan érkező Galaxy Watch funkcióiba
- A Seco az intelligens szoftverekkel elhozza a gyártóipar jövőjét
- Informatikai szállítók jelentkezését várja a Magyar Turisztikai Ügynökség
- A vásárlói élmény jövőjét formálja bemutatótermével és szoftveres megoldásaival az SAP
- Elérhető a fejlesztők számára az Oracle Database 23c ingyenes verziója
- Új funkcióval bővült a magyar építőipari szereplők életét megkönnyítő szoftver
- Átfogó felhőalapú biztonsági mentési megoldások az ASUSTOR-tól
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.