Kiderült, ki lett a 2023-as Év innovátora
Immáron negyedik alkalommal ítélték oda az „Év innovátora” címet, az infokommunikációs szakma egyik legtekintélyesebb hazai elismerését. A HTE Fekete László-díj idei nyertese Kántor András Ferenc, aki a magyar bankszektor kiemelkedő fejlesztőjeként több olyan projektet vitt végbe, amelyek hatalmas áttörést jelentenek a bankkártyás fizetések világában. Munkásságát, újító habitusát és motiváló képességeit a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület a szakmai méltatás mellett 1.000.000 Ft-tal jutalmazta.
A HTE Fekete László-díj az újítás mögött álló személyt hivatott elismerni, illetve az innovátori képességeket jutalmazni: Kántor András Ferenc nem csupán kiemelkedő fejlesztő, hanem elismert, ösztönző csapatvezető. – Félkarú óriás lennék a csapatom nélkül – mondta a szakember, akit felettesei neveztek be a díjra. – Kiemelt partnereink külön ajánlóleveleket is írtak a jelölésemhez, ami önmagában sem kis elismerés számomra, és már a pályázat során olyan visszajelzéseket kaptam különböző helyekről, amik hatalmas pozitív visszacsatolást jelentettek a munkásságomat illetően. Úgy érzem, hogy már ezért megérte!
A 2023-as Év innovátora 12 éve kötelezte el magát bankkártyával kapcsolatos fejlesztéseknek, és azóta is folyamatosan keresi az új, eddig kiaknázatlan lehetőségeket és kihívásokat. Nevéhez több, telefonon, okosórán, illetve fitness karkötőn megvalósított digitális fizetési megoldás kötődik – szakértelmének köszönhető, hogy a K&H Bank az európai kártyakibocsátók között elsőként tudott adott okosórákra fizetési lehetőséget bevezetni. Fajsúlyos szerepe volt a kanapéról igényelhető, azonnal digitalizálható bankkártyás számlák elindításában is.
Elmondása szerint csapatával sokszor szoros határidőkkel dolgozik, így külön büszke arra, hogy a MasterCard Apple Pay implementációját a várható 1-1,5 éves lefutási idő helyett nekik 4 hónap alatt sikerült lefejleszteniük és bevezetniük. Ennek is köszönhető, hogy ma már nemzetközi szinten is őket ajánlják a bankkártyás fizetési szolgáltatások fejlesztésére.
A pályázat nyertese a szakmai elismerést a HTE Infokom Konferencián vehette át, ahol további szakmai terveiről így nyilatkozott: – Szeretném látni, ahogyan az ötleteim a valóságban pozitív változásokat hoznak és megkönnyítik az emberek mindennapjait. Véleménye szerint a díjjal járó pénzösszeg nem hasonlítható össze azzal a megtiszteltetéssel, amit a szakmai elismerés jelent számára: – Volt szerencsém az egyesület tagjaival beszélgetni és jó volt látni, hogy milyen értékek és emberek állnak valójában a pályázat mögött. Mindenképp törekedni fogok arra, hogy a díj szellemiségét tovább vigyem és az innováció jegyében végezzem a jövőben is a munkám.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is keresik az Év Innovátorát!
- Nemzetközileg is elismert innováció alkotója nyerte a HTE Fekete László-díjat
- Idén is pályázhatnak az innovátorok
- Megvan a HTE Fekete László-díj nyertese
- Ki jut ki a Cisco műegyetemi szabadulószobájából?
- A 3G küszöbön álló búcsúja során a hírközlési hatóság a fogyasztók védelmére összpontosít
- Mindennapi varázslat az iskolában
- Egy infokommunikációs innováció idén is 1 millió forintot ér
- Sokkal több nőt tudna alkalmazni a magyar infokommunikációs piac
- Három nagy magyar egyetem innovatív informatikai együttműködése
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.