Adatvizualizációs versenyt rendez az SAP és az IFUA Horváth
Ma már végtelen mennyiségű adat halmozódik fel a vállalatoknál. Az ipari tevékenységben analóg és digitális szenzorok mérései, a logisztikában beszállítók és vevők tranzakciós adatai, a kiskereskedelemben a fogyasztói döntéshozatalból kinyerhető megannyi részinformáció keletkezik percről percre. Ezek begyűjtésén és feldolgozásán túl, a valóban sokatmondó következtetések levonása, és azok szemléletes tálalása is külön feladat. „Ha egy cégvezetőt kérdezünk arról, hogy mi az elsődleges elvárása egy vállalatirányítási rendszertől, akkor általában azt mondja: szeretném átlátni a folyamatokat és szemmel tartani a valós teljesítményünket, hogy megfelelő üzleti döntéseket tudjunk hozni” – magyarázza Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója. „Az áttekinthető riportokkal, a valós idejű adatelemzéseket közérthető formában megjelenítő irányítópultokkal válik a vállalati adattömeg igazán értékké.”
Az SAP Analytics Cloud lehetővé teszi, hogy a vállalati tervezést ötvözzük az adatelemzéssel. Naprakész döntéselőkészítést és integrált tervezési folyamatokat biztosít az egész vállalatra. Ráadásul könnyen értelmezhető diagramok, vizualizációk teszik szemléletessé, hogy a különböző adatokban bekövetkezett változások milyen következményekkel járnak. Így a vállalatvezetők a lehető legjobb döntéseket hozhatják meg. A megoldást jól alkalmazó vállalatok versenyelőnyre tehetnek szert, a szakemberek számára pedig nem csak a munkájukban, hanem a személyes karrierjük építésében is igen hasznos a SAC alapos ismerete.
Éppen ezért hívta életre adatvizualizációs versenyét az SAP Hungary és a vállalati tanácsadásban elismert IFUA Horváth. Három kategóriában várják 3 fős csapatok jelentkezését: vállalati csapatok, intézmények és diákok. A nevezési határidő 2024. január 15. A verseny 2024 első negyedévében zajlik majd, több körben.
Nevezésért cserébe komplex tréningprogram
A versenyen már elindulni is érdemes, hiszen a résztvevőknek a felkészülés alatt az IFUA Horváth tanácsadói SAP Analytics Cloud tréninget és hatásos beszámolás felkészítést is tartanak, mindezt az SAP egyik legkorszerűbb és legértékesebb vállalati szoftverében. A versenyben való részvétellel lehetővé válik a szakmai kapcsolatok bővítése és a folyamatos tapasztalatcsere is a többi pályázóval és a szervezőkkel. Ráadásul a verseny során valódi vállalati esettanulmányon dolgozhatnak majd a csapatok.
A verseny
A felkészítő tréningeket február első hetében tartják, az adatvizualizációt februárban kell kidolgozni, majd prezentálni a döntő napján, 2024. március 13-án. A zsűriben adatvizualizációs szakemberek, az adatokat szolgáltató vállalat képviselői, valamint az SAP és az IFUA Horváth szakemberei, tanácsadói bírálják majd el a döntős pályamunkákat.
A nyerteseket a részvétellel elérhető képzési programon túl szakkönyvekkel is jutalmazzák, valamint meghívást kapnak az SAP NOW Hungary 2024 konferenciára, ami Magyarország egyik legnagyobb üzleti IT eseménye.
Jelentkezni a verseny honlapján lehet, a regisztrációs űrlap kitöltésével: https://events.sap.com/hu/sap-ifua-sac-adatvizualizacio/hu/home
Az adatvizualizációs versennyel kapcsolatos további hasznos információkat keresse az SAP Hungary és az IFUA Horváth Linkedin profilján, ahol minden héten újabb részletek válnak nyilvánossá.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az SAP Növekedési Programja
- A legszemélyesebb ügyfélélményt kaphatják a smart kisautók tulajdonosai
- Nem csupán fejlesztők, hanem AI-fejlesztők lehetünk az SAP segítségével
- Joule – az irodai munka új mértékegysége
- A digitalizált vállalatok jobban bíznak a mesterséges intelligenciában
- Új digitális lábakon áll a PEZ
- A vásárlói lojalitás erősítésében segít a SAP
- Kkv-kra szabott vállalatirányítási rendszert mutatott be az SAP
- A BorsodChem aktívan támogatja a digitális átállást
- Új marketing vezető az SAP Hungary csapatában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.