Lányok Napja az ELTE Informatikai Karán
Az ELTE Informatikai Kar ismét szeretettel várja az érdeklődőket a Lányok Napjára, ahol bemutatják, milyen izgalmas és kreatív feladatok várnak a jövő informatikusaira, és miért érdemes lányként ezt a pályát választani.
Egy nap, amikor egy életre szóló inspiráció szerezhető az informatikai pályáról:
• Vajon mi módon lehet megtanítani a számítógépet a látásra?
• Hogyan zajlik a különböző rendszerek, többek között az önvezető autók fejlesztése?
• Az ELTE Mesterséges Intelligencia Tanszék bemutatja a mesterséges intelligencia alapjait, kiderül, hogyan lehet a különböző szenzorokat összehangolni egyszerűbb geometriai mintázatok felismerése segítségével, és végül szó lesz arról is, milyen hatással van a ChatGPT a tanulási szokásokra.
A STEAM Kuckóban fény derül arra, mit érdemes tudni a mesterséges intelligenciáról "találkozás" előtt. Segítségül hívják a MI jópajtásait, Aibót, Perplexity-t, Alexát, Roybit, Echót, GPT-t, Yukikót és Mikikót, ResearchRabbitet, Miót, PuppyGót, Ziggyt, és megjelenik a színen Maya, az ELTE IK kedvenc kutyája is.
GPS-es kincskeresésre fel! Egy izgalmas kincskeresésre invitálják az érdeklődőket, miközben megismerhetik a GPS-es helymeghatározás alapjait, valamint a földrajzi koordináták használatát.
Az informatikus pályán való sikerességhez többféle tudásra is szükség van. A szakmai tudáson túl a siker kulcsát az informatikus pályán a soft skillek jelentik.
Interaktív workshopunkon megtudhatják, milyen készségek szükségesek egy informatikus számára a pályán való érvényesüléshez.
Végül, de nem utolsó sorban, szeretnéd tudni, hogy az IT és a kibervédelem a Te utad-e?
Tudj meg többet a kibervédelemről és magadról! Hagyd, hogy kimozdítsunk a komfortzónádból!
A nyereményjátékunkon egy pályaválasztási coaching csomaggal gazdagodik a nyertes, mellyel az lehet, aki csak szeretne a kiberbiztonság területén.
Időpont : 2024. április 25. 09:00 - 15:15
Helyszín: ELTE Informatikai Kar, 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A.
A találkozó az ELTE lágymányosi campusának északi épületénél, a Petőfi híd budai hídfője felé eső portánál.
A programra a Lányok Napja rendezvénysorozat oldalán lehet jelentkezni: https://lanyoknapja.hu/program-reszletek/?pid=1195
Kapcsolódó cikkek
- Általános- és középiskolás diákoknak indít Tehetséggondozó Programot az ELTE
- A kiberbiztonságot kutatják az ELTE-n
- Informatikai alapú megoldások fejlesztése az ELTE-n
- Nyílt Nap az ELTE Informatika Karán
- Vezető helyen az ELTE Informatikai Kar
- Minden eddiginél több diák vett részt az idei e-Hód informatikai versenyen
- Újra személyes jelenléttel tart Nyílt Napot az ELTE Informatikai Kara
- Kutatók Éjszakája az ELTE Informatika Karán
- Hojjat Adeli-díjat kapott az ELTE Informatikai Kar kutatóinak publikációja
- Mesterséges intelligenciával a tűzkárok ellen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.