Megvette a Netflix a Marsra magyar! első évadát
A Magyar Telekom és a KMH Film koprodukciójában készült Marsra magyar! című sorozat első évada május 15-én került fel a Netflixre, ahol már másnap bekerült a Top10 legnézettebb TV Show közé Magyarországon. A döntés, hogy egy márkával közösen létrehozott magyar sorozat megjelenik hazai és nemzetközi streaming platformokon is, rendkívüli siker a hazai médiaiparban.
A Marsra magyar! tavaly májusban az Index.hu-n debütált és gyorsan nagy rajongótáborra tett szert. A sorozat a Hajnal-Vasad Kft. mindennapjait követi nyomon, ahol egy váratlan meteoritbecsapódás következtében krízishelyzet alakul ki. A gyár igazgatója, Hajnal Károly (Csőre Gábor) és csapata humoros, mégis izgalmas kalandok során keresik a megoldást a válságra. A sorozat könnyed hangvétele, a szitkom és áldokumentumfilm elemeinek ötvözete különleges szórakozást nyújt a nézők számára. Az alkotók célja a szórakoztatás, miközben megidézik és parodizálják a hétköznapi emberek életéből és az üzleti világból ismerős helyzeteket. A karakterek közötti dinamika, a különleges személyiségek és a vígjátéki helyzetek gyakran épülnek a szituációs komikumra, a hajmeresztően képtelen ötletekre és abszurd párbeszédekre, amelyet humoros öniróniával ábrázolnak.
A sorozat a KMH Film és a Magyar Telekom koprodukciójában készült. A főszereplők között olyan neves színészeket találunk még, mint Stefanovics Angéla, Badár Sándor, Keresztes Tamás, de több részben feltűnik Thuróczy Szabolcs is.
A sorozat fejlesztését Végh Zsolt, Kálmánchelyi Zoltán és Wágner Levente végezték. „Büszkék vagyunk rá, hová nőtte ki magát a projekt és még inkább az univerzum, amit alkottunk. Remélhetőleg a Netflix segítségével még több emberhez eljuthat az az egyedi humor és értékrend, amit a sorozattal képviselünk.” – mondta Végh Zsolt, a sorozat kreátora és rendezője.
„A magyar médiaiparban nem készült még hasonlóan sikeres sorozat. Azt az eredményt, hogy előbb az Index csatornáján elért több milliós megtekintést követve, a hazai két legnézetteb kereskedelmi csatorna, a TV2 és az RTL is levetítse, és a Netflix is műsorára tűzze, még egyetlen magyar sorozat sem tudta elérni. Nagyon büszke vagyok és köszönöm a kollégáimnak és a partnereinknek, akikkel közösen hoztuk létre a Marsra magyart!” – mondta el Pusztai Ferenc, a sorozat producere.
„A Marsra magyar! nemzetközi platformra történő bekerülése kiváló lehetőséget teremt a magyar kreatív ipar számára, hogy megmutathassa sokoldalúságát és innovatív képességét a globális közönségnek. Ez a lépés nemcsak a sorozat, hanem a hazai filmgyártás nemzetközi elismertségét is növeli. Büszkék vagyunk rá, hogy ebben mi is ilyen fontos szereplővé váltunk, annak ellenére, hogy nem az ilyen jellegű tartalomgyártás a fő tevékenységünk” – tette hozzá Szabó Béla, a Magyar Telekom márka- és lakossági kommunikációs igazgatója.
A Marsra magyar! a felkerülés után már másnap a legnézettebb magyar sorozat lett a Netflixen.
Kapcsolódó cikkek
- Feltuningolva, hazai sztárokkal érkezik a Marsra magyar! második évada az RTL-re
- Jövő hét végén startol a 39. Telekom Vivicittá
- Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program
- Szoboszlai Dominikkel tuningol a Magyar Telekom
- A Magyar Telekom együttműködést jelentett be a Netflix-szel
- WI-FI 6E: A jövő hálózata már elérhető a Magyar Telekomnál
- Közösségi térként és podcast szobaként is működő Telekom üzlet nyílt
- Átadták a Magyar Telekom ösztöndíjait a Széchenyi István Egyetemen
- A Magyar Telekom 2023. harmadik negyedéves eredményei
- Digitális tuning 14-99+ éves korig
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.