Fontos lépéseket tett a VGP a fenntartható jövő felé
Jelentős eredményeket ért el ESG területen 2023-ban a VGP, a logisztikai és könnyűipari ingatlanok európai szolgáltatója. A csoport tavaly jelentős, 2 054 tonna CO2 megtakarítás mellett csökkentette ingatlanjaiban a vízfelhasználást, 23%-kal redukálta a bérelt területek négyzetméterenkénti energiaintenzitását, és felgyorsította a fotovoltaikus energia alkalmazását, amely tavaly 79,9%-kal nőtt az előző évhez képest. A földterületek kiválasztásánál a VGP olyan lehetőségekre összpontosít, amelyek jól kapcsolódnak tömegközlekedési hálózatokhoz, 2023-ban ezek elérte a 96%-ot.
A VGP Csoport 2023-as ESG-stratégiájának első pillére az éghajlatváltozás kezelése volt. A 2020 és 2023 közötti időszakban a VGP saját működéséből származó szén-dioxid-kibocsátása egy alkalmazottra vetítve 34%-kal, a működési portfóliójuk tekintetében pedig 23%-kal csökkent a bérelt területeken. Folytatódott a fotovoltaikus rendszerek kiépítése az épületek tetején, a megújuló energiatermelési kapacitás (működési, építés alatti és tervezett) meghaladta az éves villamosenergia-fogyasztást a Csoport ingatlanjaiban.
A vállalat az ESG-célkitűzéseket a teljes ellátási láncába integrálta, figyelembe véve nemcsak a fejlesztési tevékenységekből, hanem a bérlők energiafogyasztásából és az alkalmazottjaik munkába járásából eredő közvetett szén-dioxid-kibocsátást is. A VGP folyamatosan javítja a meglévő épületek környezeti teljesítményét, miközben új, fenntartható ingatlanokat épít, amelyek átadása legalább a BREEAM Very Good zöld minősítéssel jár.
A vállalat minden irodája 100%-ban tanúsított zöld energiára állt át, ipari és logisztikai parkjaiban pedig jelentősen felgyorsította a fotovoltaikus energia alkalmazását. A fotovoltaikus kapacitás tavaly 79,9%-kal nőtt az előző évhez képest, és az üzemi kapacitás 101,8 MWp-nál átlépte a 100 MWp határt (2022 decemberében 56,6 MWp volt). Jelenleg 69,0 MWp PV-projekt van fejlesztés alatt, és további 99,7 MWp-t terveznek. A VGP épületeiben folyamatban lévő átállás a zöld energiafogyasztásra, valamint egyéb zöld intézkedések hozzájárultak ahhoz, hogy a GRESB négycsillagos fejlesztői minősítést kapott, amely a második legmagasabb minősítés az európai logisztikai szegmensben működő hasonló vállalatok között. A teljes tervezett napenergia-termelő kapacitással a VGP évente több villamos energiát fog termelni a jövőben, mint az összes bérlőnk fogyasztása együttvéve.
A fenntartható energia mellett a csoport a fenntartható mobilitás fejlesztése és a jó közlekedés is az ESG célok között szerepel. A VGP parkjaiban eddig 545 töltőállomást telepítettek elektromos járművek számára, és minden új parkot már ennek figyelembevételével építenek.
A Csoport aktív lépéseket tesz a vízfogyasztás, a vízpazarlás csökkentése és a vízminőség fenntartása érdekében is. Folyamatban van egy valós idejű felügyeleti eszköz bevezetése, amely lehetővé teszi a szivárgások felderítését, így ezeket azonnal lehet észlelni és javítani is. Emellett egyéb alacsony vízhozamú funkciókat vezetett be épületeiben a BREEAM minősítésnek megfelelően. A Csoport 2022 óta mintegy 5 millió eurót fektetett be víztakarékossági intézkedések kivitelezésébe.
Az öntözési igény csökkentése érdekében szárazságtűrő tájépítészet valósul meg a VGP ingatlanok körül, emellett a cég minden projektjéhez ökológiai terv készül, hogy megvédjék és javítsák a biológiai sokféleséget a parkjainkban és azok környékén.
Tavaly a VGP 4040 új fát ültetett, és a felügyelete alatt létrehozott élőhelyek összterülete elérte az 548 000 m2-t. Erre jó példa a VGP Park Győr Beta területén kialakított ökoszisztéma a park déli határa mentén, ahol számos veszélyeztetett kétéltű és madárfaj számára biztosítanak természetes élőhelyeket.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is meghirdette fenntarthatósági versenyét a Schneider Electric
- A GoldenPeaks Capital Magyarország egyik legnagyobb HTM-ügyletét köti a Faerch Grouppal
- A Toshiba légkondícionálója az európai otthonokba is fenntarthatóságot és természetes szépséget hoz
- Energiatakarékos megoldások: Az üveg szerepe a zöld otthonokban
- A Schneider Electric a világ legfenntarthatóbb vállalata a TIME szerint
- Indul az Európai Napenergia Akadémia, ahol két év alatt 65 ezer szakembert képeznek ki
- A CSRD feladja a leckét a vállalatoknak
- Az ABB célja a nettó zéró kibocsátású gyártás a bulgáriai Rakovszkiban lévő üzemében
- Szembe megyünk a fenntarthatósággal
- A HONOR közzétette 2023-as ESG jelentését a Fenntartható Fejlődés Fórumán
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.