Újgenerációs módszer segíti az érettségizők és nyelvvizsgázók felkészülését

forrás: Prím Online, 2024. október 13. 11:59

Indul az őszi érettségi vizsgák és a nyelvvizsgák ideje, fontos, hogy a felkészülésben az érintett generáció igényeihez igazodjon a tananyag. Ebben nyújt segítséget a diákok és tanáraik számára is a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM).

A nyelvtanulás fejlesztése és az idegennyelvek sikeres elsajátítása nagyban múlik azon, hogy milyen módszerek és tananyagok mentén tanulnak a diákok. Napjainkban talán még nagyobb jelentősége van annak, hogy a nyelvtanítási módszerek alkalmazkodjanak a Z és az alfa generáció tanulási igényeihez, készségeihez. Különösen az érettségire és a nyelvvizsgára való felkészülésben fontos, hogy a diákok célzottan és a szintjüknek, saját egyéni tudásuknak megfelelően összeállított tananyagból készüljenek, gyakoroljanak. A vizsgahelyzetek ráadásul speciális kihívás elé állítják a tanulókat. 

 

Miholics Zoltán

“A legfontosabb, hogy a diákok ne csak a tananyagot tanulják meg, hanem az adott nyelvvizsga logikájával, részeivel és feladattípusaival is tisztában legyenek. A térítésmentesen elérhető KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul ebben is segít, hiszen a tanulók a saját szintjüknek megfelelő tananyagok közül választhatják ki a gyakorolni kívánt témaköröket, de akár más szinteknek megfelelő anyagokba is betekinthetnek, ha éppen a vizsgára való felkészüléshez szükséges témákat és feladatokat ott találják meg. A tanárok szempontjából is nagy könnyebbséget jelent, hogy nemcsak tematikusan, hanem lecketípusok szerint is kereshetnek a tananyagok között, ezáltal olyan feladatsorokat állíthatnak össze a diákjaik számára, amelyek célzottabb felkészülést tesznek lehetővé” – magyarázta Miholics Zoltán nyelvtanár, a KRÉTA IFM szakmai vezetője.

 

A szakember szerint a felület abban is nagy segítséget nyújt a pedagógusoknak, hogy a feladatcsomagokat akár személyre szabottan, a diákjaik egyéni erősségei, hiányosságai, érdeklődési körei mentén állítsák össze, majd osszák ki egy-két kattintással.

 

 

A mai diákok szokásaihoz igazították a tananyagot

 

„Sok nyelvtanár tapasztalja, hogy egy adott csoporton belül más-más erősségek és gyengeségek mutatkoznak a nyelvtanulás során. Az egyéni képességeknek és tudásszintnek megfelelő fejlesztés nyilván célravezetőbb és hatékonyabb lenne, de tantermi környezetben, főként magas létszámú csoportok esetében erre korlátozottan nyílik csak lehetőség, így sokszor marad a hagyományos képzés, ahol mindenki ugyanazt a feladatsort kapja. A KRÉTA IFM képes feloldani ezt a dilemmát, ráadásul a Modul rengeteg háttér adatot gyűjt össze a diákok tanulási folyamatáról, ezt könnyen átlátható formában bocsátja a pedagógus rendelkezésre, megkönnyítve a differenciált feladatkiosztást, amellyel nagymértékben növelhető az oktatás hatékonysága” – tette hozzá a szakmai vezető.

 

 

A KRÉTA-rendszerből elérhető Modult a szakmai stáb kifejezetten a magyar nyelvtanulók igényeihez és a Nemzeti Alaptanterv elvárásaihoz igazodva hozta létre, mindezt az iskoláskorú generációk számára befogadható módon.

 

„A mai diákok TikTok-on, podcastekből, stream-felületekről, közösségi oldalakról tájékozódnak, és ezeken töltik el a legtöbb időt. Éppen ezért a KRÉTA IFM is olyan tartalmakat kínál, amelyek ezekre a felületekre emlékeztetnek, hogy a használat közben szinte észre sem vegyék, hogy tanulnak. A videós tartalmak témái a való életből merítettek, a kiejtést pedig a mesterséges intelligencia segít ellenőrizni. A beszédértés, a nyelvhelyesség és az íráskészség, valamint a beszédkészség is remekül fejleszthető a Modul segítségével, ami mind a nyelvvizsgára, mind pedig az érettségire való felkészülésben adhat egy olyan mankót, amit a nyelvtanulók örömmel és élvezettel használnak, hiszen közel áll hozzájuk” – tette hozzá Miholics Zoltán.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját

Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.

2024. november 23. 13:47

Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel

Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.

2024. november 23. 10:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36