Újabb eszköz vette célba a webszervereket
Levy szerint azonban néhány száz számítógép is elegendő lehet ahhoz, hogy a szoftver komoly problémákat okozzon. Egyelőre szerencsére nem indult DDoS támadás a fertőzött rendszerekről, de az eszköz készítői bármikor, könnyedén elindíthatnak egyet, mondta. - Ez egy fegyver, ami csak arra vár, hogy valaki meghúzza a ravaszt - tette hozzá Levy.
Egy ilyen (DDoS) támadás esetén a szoftver a fertőzött számítógépekről hamis információtömeggel kezdi bombázni a célpontként kijelölt számítógépes rendszert. A kiszemelt webszerver az óriási adatmennyiség következtében megbénul, a külvilág számára elérhetetlenné válik, sőt bizonyos esetekben össze is omlik.
A Voyager Alpha Force a Microsoft SQL Server adatbázisszoftvert futtató számítógépeket fertőzi meg, amennyiben az adott rendszer alapértelmezés szerinti jelszava nem került módosításra, közölte a SecurityFocus.com. Amennyiben egy számítógép megfertőződött, automatikusan felcsatlakozik az IRC csatornára, és parancsra vár. Levy azt javasolja a rendszeradminisztrátoroknak, hogy változtassák meg az alapértelmezett jelszót, és alkalmazzanak tűzfalat rendszerük védelme érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Megelőző védelem a Cisco IOS és a Microsoft RPC sérülékenységeire
- A Microsoft szembeszáll a spam-ekkel, vírusokkal
- A Microsoft szoftverek nem elég biztonságosak
- Lelassíthatja a számítógépeket az XP SP1 javítócsomag
- Antivírus-problémákat vethet fel az Office 2003
- Windows 2000 Server riadó
- A Microsoft visszavonja a hibás NT-javítást
- Szakértők szerint megbukott a Microsoft biztonsági kezdeményezése
- Az internetes féreg több százezer szervert bénított meg világszerte a hét végén
- Súlyos hiba a Microsoft szerverszoftverében