Ericsson Magyarország - jelentős árbevétel-csökkenés
Az elmúlt év elején önállóvá vált a társaság telefon-alközponti üzletága is, amely mintegy 2,5 milliárd forinttal csökkenti a konszolidált bevételt. A mobilüzletág kiválásának bevételi hatásról a társaság nem árult el adatokat.
Fodor István, a társaság jelenlegi vezérigazgatója, aki májustól már a cég igazgatóságának elnöke lesz, elmondta: az idén a telekommunikációs iparág teljesítményével összefüggésben várhatóan további néhány, de mindenképpen 10 alatti százalékkal mérséklődhet a vállalat bevétele.
Hozzátette: a magyarországi cég az Ericsson vállalatai közül a leghatékonyabb, s az előrejelzések szerint az idén is jobban teljesít majd, mint a távközlési szektor általában. Az előbbi alapvetően abban mutatkozik majd meg, hogy az Ericsson Magyarország árbevétele jóval kisebb mértékben esik majd vissza, mint általában a távközlési szektor cégeié. A vezérigazgató kifejtette: a visszaesés a kutatás-fejlesztési üzletágukat annak ellenére sem érinti, hogy telekommunikációs piac helyzete továbbra sem javul, s elmozdulás csak a második félévben várható.
Fodor István elmondta: az Ericsson Magyarország az elmúlt évben is nyereségesen működött, profitja az árbevétel arányában hasonlóan, illetve kissé jobban alakult, mint az elmúlt években. A 2001-ben alapításának 10. évfordulóját ünneplő Ericsson Magyarország árbevétele 2000-ben 45 milliárd forint, adózás előtti nyeresége pedig 3,3 milliárd forint volt. A társaság 1999-ben 35,8 milliárd forint árbevételre és 5,1 milliárd forint adózás előtti nyereségre tett szert.
Kapcsolódó cikkek
- Ericsson: három lábon állás a stratégia
- Újévköszöntő Ericsson
- Az Ericsson Magyarország nyerte az "Egészségbarát munkahely" díjat
- Az Ericsson újra Magyarország mellett döntött
- Ericsson-hét az egészséges életvitel jegyében
- Ericsson : fókuszban a szélessáv
- A Microsoft új üzletága testreszabott üzleti megoldásokat kínál
- Csődbe ment a Grundig
- Peren kívüli egyezségre jutott az Intel és a VIA
- A Graphisoftot kivezetik a frankfurti értéktőzsdéről