Indul Magyarország első e-learning gyűjtőportálja
A Coedu Portál a Magyarországon működő távoktató alkalmazások objektív összehasonlításának fóruma. Különböző felhasználói csoportok igényeit kívánja kielégíteni. A laikus érdeklődők számára ez a kiindulópont az e-learning elméleti és gyakorlati megismeréséhez. Az online tanulásban érintett szakmai közönségnek információs bázist és véleménycserére alkalmas felületet biztosít.
A web alapú oktatás előnyeit egyre több vállalat ismeri fel világszerte. Ezek a cégek könnyen tájékozódhatnak a Coedu Portálon és kiválaszthatják a legmegfelelőbb megoldást alkalmazottaik oktatására. A Portálon nemcsak a cégek, hanem tudásukat, képességeiket gyarapítani vágyók is jelentkezhetnek egyénileg, online tanfolyamok felvételére. A felhasználók hírlevéllel értesülhetnek az újdonságokról.
Tulajdonságait tekintve eltér a megszokott oktatási formáktól. Legfőbb jellemzője, hogy térben és időben nem behatárolt: a kurzusok bárhol és bármikor elérhetőek az Interneten. A vonzó audio-vizuálisan megjelenített tananyagok napról napra karbantarthatóak, nincs többé elavult tananyag. Szemben a hagyományos oktatással, nem limitált a felvehető tanulók száma. Az oktatási folyamat a valóságban létező tevékenységeket szimulálja, ahol a résztvevők határozottan körülírt szereppel és jogokkal rendelkeznek.
Sokan személytelennek tartják a web alapú oktatást, valójában a tanítás és visszacsatolás egyénre szabott, az egyes felhasználók tanulási folyamatait egyenként követhetjük. A tanulási folyamat a többirányú információáramlást segíti elő a szereplők között. Ez megkönnyíti a tanulásban oly fontos interaktivitást.
A Coedu Tudásháló rendszer a vállalati belső rendszerekbe integrálható, akár online (Internetes) vagy offline (intranetes) használatra. A szolgáltatásokra általánosan jellemző, hogy tipikusan alacsony az egyszeri bekerülési költségük, és a megrendelő adott időre bérli ezeket. A Coedu Tudásháló megoldásai elsősorban a nagy igényű és tartalmú iparágak számára fontosak: pl. high-tech ipar, pénzügy, tanácsadás, kormányzat és a tartalmi kialakításnál ez alapvető szempont. Az érdeklődők ingyenesen kipróbálhatják a Tudáshálón található próbakurzusokat.
A Coedu Tudáshálót és a Coedu Portált a Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Kormánybiztossága támogatta. A Mimóza együttműködő partnerei a Perfekt Rt és a DHV Magyarország.
Kapcsolódó cikkek
- Online tananyag az orvosképzésben
- Lingvico: Ăşj szemlĂŠlet az online nyelvoktatĂĄsban
- Az Atigris nyerte a Magyar Posta ECDL tenderét
- Synergon: E-learning oktatási csomag a Pannon GSM-nek
- Az Antenna-csoport a távoktatás piacára lép
- A tanulás ma már életforma
- Digitális tananyagfejlesztés: kevés a szakember, hiányzik a koordináció
- Fokozódó az e-oktatás szerepe a hazai vállalatok körében
- Hálózati biztonság - IP telefónia: Új, 3Com oktatási program
- Infokommunikációs technológiáknak az oktatásban