A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal vizsgálódik az IKB-nál

Szalay Dániel, 2002. július 18. 08:19
Több tonna papírt, mintegy hatvanezer pályázatot kell az Informatikai és Hírközlési Minisztérium megbízottjainak törvényességi szempontból átvizsgálnia, hogy kiderítse, valóban történtek-e törvénytelenségek az előző időszakban a Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Kormánybiztosságán.
Az IKB papírjai között máris két olyan ügyre derült fény, melyek miatt Kovács Kálmán miniszter vizsgálatot kért az előző vezetés által aláírtak miatt a Kormányzati Ellenőrzési Hivataltól. Kovács Kálmán jogszerűtlennek véli ezeket a döntéseket, de hangsúlyozza, majd a KEHI eldönti, igaza van-e, vagy csupán túlzott aggodalomról van szó.

A miniszter a Magyar Hírlapnak ma azt nyilatkozta egy interjúban, hogy a kormányváltáskor azonnal felfüggesztett kifizetések közül néhányat már engedélyezett, ilyen a pedagógusok, a köztisztviselők és a könyvtárak számítógépes pályázatainak kifizetése is, melyek ma már folyamatosan történnek, hogy ebben ne legyen fennakadás.

- Érdekeket sértenénk, ha nem folyósítanánk a megítélt összegeket. Egyébként több mint egy hónapja két könyvvizsgáló cég és három ügyvédi iroda vizsgálja a tonnaszám lévő anyagokat. Az adatok egy része a Miniszterelnöki Hivatalban van, a másik része az IKB-ban, a harmadik a Regionális Fejlesztési Holdingnál. Őrületes összegről van szó, ebben az évben 35-40 milliárdról, előző évben 15 milliárdról, összesen 50-60 milliárdról döntöttek pályázati úton. Bízom benne, hogy amennyiben történt bármilyen törvénytelenség, azt a vizsgálat feltárja - nyilatkozta Kovács miniszter, aki egy másik kérdésre válaszolva arról is szólt, hogy hamarosan mindenképpen megteremtik a köztisztviselők és pedagógusok számára a kedvező internetezés feltételeit is, amit rövid idő múltán teljesen ingyenessé is tesznek.

Kovács Kálmán azt mondta, hamarosan szerződést kötnek a Magyar Teleház Szövetséggel is, hogy lehetővé váljon a közösségi internetezés elérhetőségi pontjainak bővítése is.

A napilap cikkében szó esik a telefontarifákkal kapcsolatos megállapodásról is. "Az internetszolgáltatók szerint az új netes percdíjak annyira alacsonyak lesznek, hogy a rájuk eső 10, illetve 30 százalékos díjhányad elenyésző bevételi forrást jelent számukra. Van, aki azt mondja, fel kellene emelni ezt az arányt 50 százalékra vagy az egészet újra kellene gondolni" - derül ki az írásból.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36