Modchip: pert vesztett a Sony
A döntés egy héttel azután született, hogy egy kanadai PlayStation 2 modchip-kereskedő másfél év felfüggesztett börtönbüntetést, valamint 17 ezer dolláros pénzbírságot kapott a chipek, illetve illegálisan másolt játékok terjesztéséért.
A modchipek olyan, játékkonzolokba forrasztható illegális megoldások, amelyek hatástalanítják a konzolok másolásvédelmét, lehetővé téve ezzel a másolt lemezek használatát. A Microsoft Xbox esetében a modchip saját készítésű szoftverek, mint például mp3-lejátszók használatát is lehetővé teszi a konzolon.
Az ausztrál perben a Sony a sydneyi Eddy Stevenst vádolta jogainak megsértésével, aki az első PlayStation játékkonzolhoz árult, illetve szerelt be modchiepeket. Ronald Sackville bíró szerint a chipek nem szegik meg az ausztrál törvények vonatkozó részeit, mert olyan legális tevékenységet is lehetővé tesznek, mint például a külföldről behozott lemezek lejátszása, illetve a saját célja készített biztonsági másolatok használata.
"Semmilyen olyan bizonyíték nincs, ami arra utalna, a gyártó célja a megoldással az volt, hogy csak az Ausztráliában és Európában vásárolt, jogszerű lemezek használatát tegye lehetővé" - áll Sackville határozatában, aki szerint a PlayStation gyakorlatilag nem is tartalmaz másolásvédelmi technológiát, mert bár meggátolja a másolt lemezek lejátszását, magát a másolást nem akadályozza.
A bíró egyébként egyetért a Sonyval abban, hogy Stevens törvénysértést követett el az illegálisan másolt játékok árusításával. Ez utóbbi vádpontban később születik ítélet.
Kapcsolódó cikkek
- PlayStation 3 Európa: 170 eurót meghaladó ajándék a konzolhoz
- A Sony új PSP-t dob piacra
- Az egekbe szöktek a PS3-eladások az árcsökkenés hatására
- Mától olcsóbb a PlayStation 3
- Erőszakos videójátékban szerepel egy angliai katedrális
- Mobilfunkcióval bővítené a Sony a PSP-t
- Részletek az új Sony PSP-ről
- Japánban ötszörösen alulmaradt a Playstation3 a Wii-vel szemben
- Mozgás- és beszédfelismerés, videó chat PS3-hoz
- Visszavonul a PlayStation atyja