1,4 milliárd az ITK-fejlesztés támogatására

Vértes János, 1999. június 22. 14:04
Az OMFB-nél tartott sajtótájékoztatón, június 22-én Bottka Sándor számolt be az EU 5. kutatási, technológiai fejlesztési és demonstrációs programja keretében meghirdetett pályázatokról, Hanák Péter pedig az információs és kommunikációs technológiák és alkalmazások fejlesztésének támokatására kiírt IKTA 2 pályázati csomagról.
Az információs társadalom technológiái (IST) - 3,6 milliárd költségvetésű - program első pályázati felhívására 1999. június 16-án lezárult a rögzített beadási határidejű kutatási projektek beadása. Ebből a pályázati felhívásból is vannak azonban még nyitott témakörök, amelyekre az Európai Unió hivatalos lapjának március 19-ei számában megjelent szöveg alapján a beadási határidő szeptember 15. A kis- és középvállalkozások számára kiírt pályázat beadási határideje folyamatos.

A nemrég meghirdetett IKTA 2 is kapcsolódik az Európai Unió 5. KTFD keretprogramjához, de ennek a pályázatnak a céljai nem pontosan fedik az előbbi témaköröket. A célok között talán a legfontosabb, hogy olyan tudásközpontok létrejöttét támogassák, ahol a problémamegoldás domináns eleme a szoftverfejlesztés. A pályázat szakterületei: nyelvi technológiák, tudásmenedzsment, mobil- és személyi kommunikáció, valamint az elektronikus kereskedelem technológiái.

Hanák Péter néhány informatikai újdonságot is említett a pályázat meghirdetésével kapcsolatban, ezek közül az űrlapok elektronikus kitöltésére készített, a www.ikta.iif.hu/ikta/ címről letölthető célprogramot emelnénk ki, bár azt az OMFB képviselői is elmondták, hogy sajnos teljes mértékben elektronikus, weben keresztüli pályázatbeadásra - bármennyire is stílszerű lenne az adott esetben - egyelőre nincs mód.

A pályázati összegnek ezúttal nem felső, hanem alsó határa van, ami inkább a projektek méretét jelzi, s ez esetben a néhány tízmilliós vagy annál nagyobb projekteket támogatja az OMFB. A támogatási összeg felét kell két év alatt visszafizetni, és természetesen a konzorciumban részt vevő szervezetek nagyságától függően saját forrásokat is be kell vinni a fejlesztésbe. Ily módon a pályázati összegnek mégiscsak van felső korlátja, ami így az önerő nagysága, no és persze ott az abszolút határ is: az egész pályázatra 1,4 milliárd forint fordítható.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32