Shakespeare 3.1
Még jobb grafika, még több vér, még több borzalom önmagában nem segít. Az Achilles-sarok maga a sztori. Jó, jó, szét kell lőni New Yorkot, mert terroristák támadták meg: old fashion, volt már ilyen, nincs olyan káeurópai hely, ahonnan le ne selejtezték volna az ehhez használatos gépeket. Győzzük le a világ összes lehetséges harcművészeti iskoláját egyetlen sorozatverseny keretében: szintúgy volt már, lehettél partra szálló amcsi tengerészgyalogos és jokozuna egyaránt. A Doom-Quake-Half Life-világ bugyraiban olyan állat lehettél, amilyen csak akartál. Most már nincs tovább, a mirigyek és hormonok hozzászoktak a borzalom izgalmi szintjeihez, egy jobban kimunkált klánharcos súlyosabb arccá edzette magát, mint a hágai törvényszék elé állított délvidéki gyilkosok. És nem mentség, hogy az egyik csak játék a virtuálisban.
Szóval valami hibádzik, de rendesen. Megmondom, mi van. A következő lépés nem lehet más, mint profik kezébe adni a sztorigyártást, nem súlyosan gépfüggő fejlesztőmérnökre bízni azt, amihez dramaturgoknak, szövegíróknak és egyéb más színházi embereknek kell hozzászólni. Nagy biznisz: a Silicon Valley tucatszámra találhat magának kádert a humán szférában, pláne mifelénk, Keleten, ahol köztudottan sokkal kreatívabbak a kreatívok, mint a Nagy Vízen túl. Mit nem adnának egy ilyen játékfejlesztő cégnél Geszti Péterért, aki, ha kell, maga elmondja Hamlet monológját a Rapülők kíséretében, Gryllus Dorka közbejöttével. Bár arra azért kíváncsi volnék, hogy ki volna képes angolra ferdíteni G. P. szócsavarmányait. Bár ha arra gondolok, hogy Frédi és Béni akkor lett igazi siker Amerikában, amikor Romhányi József ma is etalonértékű szinkronját visszaültették angolra... Tartok tőle, hogy semmi nem lehetetlen.
Ha vannak szakemberek, már nem is kell más, csak egy jó szerző, aki kilószámra szállítja a témát és az alapanyagot. Holt szerző a jó szerző, részint mert nem szól bele a húzásokba, részint pedig mert holtában valószínűleg jogdíjmentes. Márpedig itt mind a kettő vaskos szempont.
Lehetetlen volna kihagyni a Rómeó és Júliát. Kiindulási pontnak ott van Baz Lurman átirata, amelyben maga Leonardo Di Caprio domborított a szerelmes ifjú szerepében.
A játék azzal kezdődne, hogy kort, kinézetet, szemszínt, hajszínt és tulajdonságokat választanánk hőseinknek. Lennének olyan beállítások, amelyek alapvetően megváltoztatnák a történet keretét. Előfordulhat, hogy Mercutio tetszik meg Júliának, és Rómeó beéri a dadussal, netán Lőrinc barát csuhájában élhetjük át a pedofília minden szépségét két kard-, pisztoly- vagy aknavetőpárbaj között.
Játék közben olykor rendelkezésünkre áll a rabszolgatőzsde, ahol saccolhatunk, azaz erszényünk, zacskónk terhére segítőket vásárolhatunk mondjuk egy formás száműzetés elkerüléséhez. A Star Stock Exchange rendszeresen frissülne: Hol Bruce Willis állna jobban, hol Richard Gere, de az Antonius és Kleopátra bizonyos pontjain óhatatlanul egy Schwarzenegger.
A szexuális megnyilvánulások minden formája a maga teljes szépségében bontakozna ki a Shakespeare-játékok során. Rómeó és Júlia száműzött szerelmétől Lady Machbeth vészbanyákban gazdag, gyilkossággal terhes vonzalmáig vagy a már említett egyiptomi királynő sokszínű szexuális kultúrájáig, amelyet mindig a kiválasztott férfiak élvezhettek. Ám kreálhatunk magunknak olyan szereplőt is, aki mondjuk Julius Ceasar légióiban rabolja, erőszakoskodja végig a kocka elvetésének idejét. Még az isteni Svejket is beolthatjuk egy gladiátorba. Vízkereszt, vagy amit akarunk.
A lényeg az, hogy jó színházi szokás szerint az indítás feszes legyen, és a fennkölt részeket alpári komédiaelemek kövessék, s a végeredmény mindig legyen meglepő. Nem árt, ha a játékosnak van kiért izgulni saját magán kívül is.
Bizonyos digitális drámákhoz szükségesek bizonyos digitális segédeszközök. Ingerületátvivők, kesztyűk, sisakok, miegymás. A vevővédelmi előírások értelmében a gyártó köteles figyelmeztetni a vásárlót, hogy a szexuális energiát átvivő szerkezetek túlzott használata veszélyes, a túlhevülés szívpanaszokhoz és egyéb bántalmakhoz vezet. Kéretik a fokozatokat úgy beállítani, hogy a játékos egészségi állapotát ne veszélyeztessék.
Nagyon exkluzív csatikon majd fölröppen a hír, hogy ez a játék tulajdonképpen az al-Kaida terrorszervezet titkos fegyvere, amely pont azzal igyekszik lesújtani Amerika legjobbjaira, hogy mindenben a tökéleteset kínálja. A hetedik mennyország hű mását élő egyenesben, magunknak kiválasztott főműsoridőben. A legfőbb bizonyságot erre egyesek szerint az szolgáltatja, hogy a Lear király és a Vihar keverékében már az is előfordul, hogy Prospero ellenfelei két repülőgéppel porig rombolják New York ikertornyait...
Kapcsolódó cikkek
- A PS2 eladási rekord megdöntésére készül a Nintendo
- PlayStation 3 Európa: 170 eurót meghaladó ajándék a konzolhoz
- A Sony új PSP-t dob piacra
- Az egekbe szöktek a PS3-eladások az árcsökkenés hatására
- Augusztusban érkezik Európába az Xbox 360 Elite
- MIG-29-esek légi harca a hazai WCG-döntőn
- Mától olcsóbb a PlayStation 3
- Szerdán nyit az összezsugorított E3 videojáték-seregszemle
- Asus notesz Intel Core 2 Extreme CPU-val játékokhoz
- A hazai cybervilág legszebb leányzói