Váltás a PanTel élén
A lemondással kapcsolatos hírt a távközlési piacon az teszi érdekessé, hogy nemrégiben a másik legnagyobb alternatív szolgáltatót, a Vivendit megvásárolta az amerikai AIG Global Investment és a brit GMT Communications Partners alapkezelő alkotta konzorcium.
A magyar távközlési piac több mint egy éve bekövetkezett liberalizációja után többször, például az Informatikai és Hírközlési Minisztérium részéről is felvetődött, hogy a lakossági és más felhasználók számára csak a konszolidáció, tehát a Matávval szemben egy tőkeerős társaság, akár összeolvadással, felvásárlással való kialakulása hozhat előnyöket.
Az MTI információi szerint a PanTel élén történő váltás megerősíti azt, hogy a magyar leányvállalat csak értékén eladó. Az üzleti telekommunikációs szolgáltatást végző PanTel Távközlési Rt. alaptőkéje mintegy 30 milliárd forint. Fő tulajdonosa a holland KPN, amely a vállalatban 75,2 százalékos részesedéssel rendelkezik. A holland cég még 2001-ben bejelentette, hogy értékesíteni kívánja részesedését, de ez azóta sem történt meg.
Horváth Pál, a PanTel Rt. korábbi vezérigazgatója 2002. február 15-ei hatállyal távozott tisztségéből, őt váltotta a cég élén Törő Csaba, az addigi operatív vezérigazgató. Horváth Pál a PanTel 1998. évi alapítása óta vezette a társaságot.
A PanTel egyelőre nem tette közzé tavalyi gazdálkodási eredményeit. Még 2002 elején Törő Csaba úgy nyilatkozott, hogy 2001-es 11 milliárd forintos árbevételük 80 százalékos növekedésére számítanak 2002-ben, amely így elérheti a 24 milliárd forintot. A PanTel 2001-ben 226 százalékkal növelte árbevételét, amelynek 10 százaléka származik külföldi piacokról.
A PanTel több mint 20 milliárd forint bankkölcsönt kapott 2001-ben, s ez a pénz - a korábbi vezetés szerint - elegendő arra, hogy a társaság a következő négy-öt évben problémák nélkül gazdálkodhasson, fejleszthessen, illetve beruházásokat és akvizíciókat hajtson végre.
A cég tavaly szeptemberben jelentette be, hogy megvásárolta a Novacomot, amely 2001. első háromnegyed évében 1,619 milliárd forint összesített árbevételt ért el.
Kapcsolódó cikkek
- Erősebb alternatív szolgáltató a piacon
- A legtöbb számot a PanTelhez hordozták
- Távozik Mulder a PanTel éléről
- A HTCC megszerezte a PanTel egészét a KPN-től
- A HTCC megszerzi a PanTelt
- A PanTel 1,65 millió eurót kap az Euroweb 51 százalékáért
- A Microsoft új üzletága testreszabott üzleti megoldásokat kínál
- Csődbe ment a Grundig
- Peren kívüli egyezségre jutott az Intel és a VIA
- A Graphisoftot kivezetik a frankfurti értéktőzsdéről