2005-2006 körül érkeznek az új generációs játékkonzolok
Bár az idei E3 szakkiállításon nem sok friss információt lehetett hallani az újgenerációs konzolokról, a gyártók egy-egy hírmorzsát azonban megpróbáltak elejteni. Így például kiderült, hogy a Sony, az IBM és a Toshiba által közösen fejlesztett Cell processzor fejlesztési munkálatai olyannyira elhúzódhatnak, hogy a nagy teljesítményű chip esetlegesen nem is kerül majd be a következő generációs PlayStationbe. A Cell chip PlayStation 3-ban történő debütálását egyébként az is aláássa, hogy a processzor előállítása 2005-ben várhatóan még túl drága lesz ahhoz, hogy egy nagy darabszámban forgalomba hozandó játékgépben alkalmazzák. Óriási összegeket fordítunk a Cell mikroprocesszor fejlesztési munkálataira, azt azonban egyelőre nem tudjuk megmondani, hogy az új chip pontosan mikor és milyen formában jelenik majd meg a kereskedelmi forgalomban - nyilatkozta az üggyel kapcsolatban Kaz Hirai, a Sony Computer Entertainment (SCE) amerikai részlegének elnöke. Javában folyik egy új Sony játékkonzol fejlesztése, viszont a piacon egyelőre még az óriási tartalékokkal rendelkező, jelenleg kapható PlayStation 2-re koncentrálunk - tette hozzá Hirai.
Egyes szakértők úgy vélekednek, hogy a Sony akár 2006-ig is meghosszabbíthatja a PlayStation 2 életciklusát, ezzel szemben a konkurens Microsoft és Nintendo 2005-ben várhatóan mindenképp bemutatja majd legújabb konzolját.
Kapcsolódó cikkek
- A Sony új PSP-t dob piacra
- Az egekbe szöktek a PS3-eladások az árcsökkenés hatására
- Augusztusban érkezik Európába az Xbox 360 Elite
- Mától olcsóbb a PlayStation 3
- A Nintendo piaci tőkeértékben megelőzte a Sonyt
- A Nintendo piaci értéke megközelíti a Sony-ét
- Beteggé tesz a Wii
- Erőszakos videójátékban szerepel egy angliai katedrális
- Részletek az új Sony PSP-ről
- Japánban ötszörösen alulmaradt a Playstation3 a Wii-vel szemben
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.