10. Microsoft Tech Ed Europe programozói konferencia
A több mint 220 különböző technikai megbeszélés tematikája a fejlesztőeszközöktől kezdve a fejlesztési módszertanon át az informatikai szakemberek számára nélkülözhetetlen információkig terjed, így az idei Microsoft Tech"Ed Europe lesz Európában az elsőszámú rendezvény, amelyen magas szintű információkhoz lehet jutni a Microsoft technológiáira épülő összekapcsolt megoldások elkészítéséről, üzembe helyezéséről és kezeléséről.
A nyitóbeszéd előadója: Sanjay Parthasarathy
A konferencia nyitóbeszédét Sanjay Parthasarathy, a Microsoft Platform Strategy & Partner Group alelnöke fogja tartani július 1-jén, kedden. Parthasarathy a Microsoft több technikai szakértőjével együtt bemutatja, hogyan használhatják a technológiai szakemberek a Microsoft platformot az üzletvitel agilitásának fokozására.
Az „Imagine Cup" – az egyetemista fejlesztők versenye
A Microsoft rendezi meg és támogatja pénzügyileg az „Imagine Cup" nevű új versenyt is, amelyen a világ minden tájáról részt vehetnek az egyetemista fejlesztők. Az egyetemisták azt a problémát kapják, hogy tervezzenek meg egy új, webszolgáltatásokon alapuló megoldást. 14 csapat méri össze tudását a nemzetközi elismerésért és az összesen 50000 dollárra rúgó pénzdíjért. Megpróbálják majd bebizonyítani, hogy képesek a Windows .NET-keretrendszer erejének kiaknázásával való világbeli megoldások megtervezésére és kivitelezésére.
A legendás programozók napja
A Tech"Ed Europe konferencia történetében először egy egész napot szánnak hat legendás szoftverfejlesztő előadásaira, akik gyors ütemű bemutatók keretében osztják meg ismereteiket és véleményüket a közönséggel. Erre az egész napos érdekes fejlesztői rendezvényre július 4-én, pénteken kerül sor, rengeteg tanács, trükk és praktikus információ lesz hallható keretében.
A konferenciát megelőző szemináriumok
A Microsoft Tech"Ed Europe másik 2003-as újdonsága az lesz, hogy a résztvevők a konferenciát megelőzően nyolc szakmai szemináriumon vehetnek részt. Ezekre az egész napos rendezvényekre június 30-án, kedden kerül sor, és az a céljuk, hogy a résztvevők gyorsabban elsajátíthassák bizonyos fejlesztői és infrastrukturális technológiák használatát. A szemináriumok a Microsoft Tech"Ed Europe fő technikai témaköreit fedik le, biztosítják azokat az alapismereteket, amelyekre a hét folyamán a konferencia különböző ülései épülnek.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
- Teljes Microsoft-jelenlét az ITU 2006-on
- Tech Ed IT: Milyen üzleti többletértéket kínálnak következő generációs MS termékek?
- Adobe MAX 2006 fejlesztői konferencia
- Microsoft Exchange "12" Beta 1 verzió
- Európai Kutatási és Innovációs Nap a Microsoft kezdeményezésében
- Sun-MS: a Java EE és a .NET integrációjának döntő lépése
- Első Magyar Perl Konferencia
- Bill Gates ismertette az Office "12" újdonságait
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.