Új meteorológiai szuperszámítógép az IBM-től
A Nemzeti Meteorológiai Szolgálat új szuperszámítógépét a világ egyik legnagyobb számítógépgyártó cége, az IBM helyezte üzembe. A Big Blue vezetői az elmúlt esztendőben számoltak be arról, hogy az IBM komoly megrendeléseket kapott az Egyesült Államok időjárás előrejelző szolgálatától, mely megrendelések egyébként kilenc esztendő alatt több mint 200 millió dolláros bevételt jelentenek majd az IBM számára.
A most üzembe helyezett szuperszámítógép egyébként még koránt sincs befejezve, ugyanis elkészítését több lépcsőben tervezi az IBM. A Big Blue munkatársai eddig valamivel több mint egy hónapot dolgoztak a rendszer elkészítésén, mely rendszer jelen pillanatban tulajdonképpen egy negyvennégy darab IBM p690-es Regatta szerver számítógépből álló klaszter, támogatva egy IBM FastT500-as adattároló szerverekből álló, 42 TB összkapacitású adattároló rendszerrel. A szuperszámítógép jelen állapotában 7,3 teraflops-os teljesítménnyel rendelkezik, vagyis másodpercenként mintegy 7,3 billió számítás végrehajtására képes.
Az IBM vezetői elmondták, hogy a jövőben esedékes jelentős továbbfejlesztéseknek hála, a Nemzeti Meteorológiai Szolgálat számítógépes rendszere 2009-ben már nem kevesebb mint 100 teraflops-os teljesítménnyel fog rendelkezni. Érdekesség egyébként, hogy az új szuperszámítógép nem a meteorológiai központban, hanem az IBM egyik gaithersburgi telephelyén található. A rendszer kapcsán a végleges cél nem más, mint hogy az előrejelzések pontossága meghaladja a 95 százalékot.
Kapcsolódó cikkek
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
- 4 petaflop sebességű IBM/Cray szuperszámítógép
- Atomfegyver-kutatáshoz épül a világ leggyorsabb szuperszámítógépe
- Németországba került Európa legerősebb szuperszámítógépe
- A világ 500 leggyorsabb szuperszámítógépe
- A világ leggyorsabb számítógépe megkétszerezte teljesítményét
- Szuperszámítógép egy spanyol templomban
- Blue Gene Watson: A második leggyorsabb szuperszámítógép is az IBM-é
- Az IBM sikeresen tett eleget az adatkezelési kihívásnak a CERN intézetben
- Blue Gene/L: kétszer nagyobb teljesítmény
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
MonitorInfoView 1.25
A MonitorInfoView egy kis segédprogram, amely lényeges információkat jelenít meg a monitorról: a gyártási hét/év, a monitor gyártója, a monitor modellje, a támogatott megjelenítési módok stb. A kapott eredményeket egyszerű szöveg, HTML, XML vagy CSV fájlformátumba exportálhatjuk.
WizTree 4.22
A gyors kis program pillanatok alatt átvizsgálja a merevlemezünket és áttekinthető módon megmutatja, hogy melyek azok a fájlok, mappák amik a legtöbb helyet foglalják el gépünkön.
Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
Az ASUSTOR Inc. bejelentette a kilencportos hibrid 10 GbE-s/2,5 GbE-s Switch’nstor 9 Gen2 megjelenését, ami nyolc 2,5 gigabites Ethernet porttal és egy 10 GbE-s SFP+ porttal érkezik a NAS-eszközök csatlakoztatásához. Csatlakoztass egy 10 gigabites Ethernettel érkező ASUSTOR NAS-t és biztosíts akár négy kliensnek teljes sebességű 2,5 gigabites sebességű Ethernet-hozzáférést szűk keresztmetszetek nélkül, ami javítja az alkotók és vállalatok munkavégzési hatékonyságát!