Láthatáron a 800 MHz-es rendszerbuszú Intel Xeon chipek
A 800 MHz-es rendszerbusz frekvenciával rendelkező első Xeon processzorok megjelenése azonban még egy kicsit odébb van, ugyanis az Intel ezen új chipjei várhatóan csak a jövő év elején fognak bemutatkozni a piacon. Tudni lehet, hogy az első 800 MHz-es rendszerbuszú Xeon chipek a legfejlettebb, immár 0,09 mikronos gyártási technológiával készülő, Nocona fejlesztési kódnevet viselő processzorok lesznek, melyek tulajdonképpen az asztali számítógépekbe szánt Prescott chipek szerver változatainak tekinthetők. Az első Nocona alapú Xeon processzorok egyébként minden jel szerint már az idén kaphatóak lesznek, ekkor azonban még csak 533 MHz-es rendszerbusz frekvenciával rendelkező változatokban. Az 1 MB másodszintű gyorsítótárral szerelt első Nocona processzorok 3,47 GHz-es frekvencián fognak üzemelni, míg a jövő év elején érkező, 533 MHz-es helyett 800 MHz-es rendszerbuszú Nocona chipek esetében a 3,6 GHz jelenti majd a kezdőfrekvenciát.
Nem meglepő módon a megnövelt rendszerbusz frekvenciájú Xeon processzorok használatba vételéhez új chipkészletek, illetve ezzel párhuzamosan új alaplapok szükségeltetnek majd. Az Intel által Xeon fronton jelenleg alkalmazott E7501 típusjelzésű chipset utódja az a Lindenhurst kódnevű új chipkészlet lesz, mely elsősorban 800 MHz-es QPB, illetve DDR2-400 kompatibilitásáról ismerszik meg.
Kapcsolódó cikkek
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Új Intel szerver-processzorok és árcsökkentés
- Sun szerverek Intel processzorokkal
- Újabb négymagos Intel Xeon lapka
- Négymagos Intel szerver-processzorok 2006 végén
- Az Intel kétmagos Itanium 2 júliusban érkezik
- Az Intel Woodcrest jobb, mint várták
- Az Intel kész az új szerver- és munkaállomás-platformok bevezetésére
- Az Intel bevezette a következő kétmagos Xeon processzort
- Az Intel hivatalosan piacra dobta első kétmagos szerverlapkáit
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
MonitorInfoView 1.25
A MonitorInfoView egy kis segédprogram, amely lényeges információkat jelenít meg a monitorról: a gyártási hét/év, a monitor gyártója, a monitor modellje, a támogatott megjelenítési módok stb. A kapott eredményeket egyszerű szöveg, HTML, XML vagy CSV fájlformátumba exportálhatjuk.
WizTree 4.22
A gyors kis program pillanatok alatt átvizsgálja a merevlemezünket és áttekinthető módon megmutatja, hogy melyek azok a fájlok, mappák amik a legtöbb helyet foglalják el gépünkön.
Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
Az ASUSTOR Inc. bejelentette a kilencportos hibrid 10 GbE-s/2,5 GbE-s Switch’nstor 9 Gen2 megjelenését, ami nyolc 2,5 gigabites Ethernet porttal és egy 10 GbE-s SFP+ porttal érkezik a NAS-eszközök csatlakoztatásához. Csatlakoztass egy 10 gigabites Ethernettel érkező ASUSTOR NAS-t és biztosíts akár négy kliensnek teljes sebességű 2,5 gigabites sebességű Ethernet-hozzáférést szűk keresztmetszetek nélkül, ami javítja az alkotók és vállalatok munkavégzési hatékonyságát!