Új IBM szerver Opteron 246 processzorral
Az IBM eServer 325 rendszerek egyenként két darab AMD Opteron 246 64/32 bites processzort tartalmaznak. A hamarosan megjelenő Opteron 246 órajele 2 GHz. A kutatóintézet az 1058 darab eServer 325-ös számítógépet 520 darab Intel gyártmányú, Itanium 2 processzorokra épülő szerverrel fogja összekapcsolni egy olyan Linux alapú klasztert eredményezve, amely több, mint 11 billió műveletet tud majd elvégezni másodpercenként (11 teraflops), közölte az IBM. Az IBM szerint amennyiben a klaszter már ma működne, a világ harmadik leggyorsabb szuperszámítógépének számítana.
Bár az új klaszter Itanium 2 processzoros rendszereket is tartalmazni fog, az eServer 325-ös gépek megrendelése azt bizonyítja, hogy a kutatóintézet maximálisan megbízik az AMD Opteron processzoraiban. Néhány nappal ezelőtt a kínai Dawning Information Industry jelentett be egy Opteron szuperszámítógépet, amely 10 teraflops teljesítményre lesz képes, az amerikai Cray Computer pedig a jövő évben adja át a Red Stormot, amely egy Opteron alapú szuperszámítógép lesz kezdetben 40 teraflops, a későbbiekben azonban tovább növekedő teljesítménnyel. A Red Storm ezzel a jelenlegi leggyorsabb NEC Earth Simulatort is megelőzheti a szuperszámítógépek toplistáján.
Bár az AMD Opteron processzorok egyre több szuperszámítógépben kapnak helyet, az IBM az első vezető gyártó, amely saját szervert ad ki a chipekkel. A 2919 dolláros induló árú eServer 325-öt a társaság közleménye szerint bizonyos, jelentős megrendelők konkrét igénye miatt adta ki az IBM.
Kapcsolódó cikkek
- Az Nvidia Tesla szuperszámítógép-család néhány új részlete
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Következő generációs IBM Unix szerverek kedden
- Első IBM Power6 tesztek
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
- IBM Xeon MP szerverek jönnek
- 4 petaflop sebességű IBM/Cray szuperszámítógép
- IBM szerverek négymagos Xeon processzorokkal
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
MonitorInfoView 1.25
A MonitorInfoView egy kis segédprogram, amely lényeges információkat jelenít meg a monitorról: a gyártási hét/év, a monitor gyártója, a monitor modellje, a támogatott megjelenítési módok stb. A kapott eredményeket egyszerű szöveg, HTML, XML vagy CSV fájlformátumba exportálhatjuk.
WizTree 4.22
A gyors kis program pillanatok alatt átvizsgálja a merevlemezünket és áttekinthető módon megmutatja, hogy melyek azok a fájlok, mappák amik a legtöbb helyet foglalják el gépünkön.
Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
Az ASUSTOR Inc. bejelentette a kilencportos hibrid 10 GbE-s/2,5 GbE-s Switch’nstor 9 Gen2 megjelenését, ami nyolc 2,5 gigabites Ethernet porttal és egy 10 GbE-s SFP+ porttal érkezik a NAS-eszközök csatlakoztatásához. Csatlakoztass egy 10 gigabites Ethernettel érkező ASUSTOR NAS-t és biztosíts akár négy kliensnek teljes sebességű 2,5 gigabites sebességű Ethernet-hozzáférést szűk keresztmetszetek nélkül, ami javítja az alkotók és vállalatok munkavégzési hatékonyságát!