A Dell is nagy teljesítményű klasztert épít
A Dell Computer nevet a közelmúltban Dell Inc.-re felváltó austini (Texas) székhelyű társaság sajtóközleményben jelentette be annak az 1280 szerverből álló szuperszámítógépnek az építését, amelyet az Illinois-i Egyetem rendelt meg a National Center for Supercomputing Applications (NCSA) kutatóközpont számára.
A rendszer Dell PowerEdge 1750 szerverekből fog állni, amelyek egyenként két darab 3,06 GHz-es Intel Xeon processzort tartalmaznak. A szuperszámítógép összteljesítménye 17,7 teraflops (billió művelet másodpercenként) lesz, amely a Dell közleménye szerint "elegendő lesz, hogy a rendszer a harmadik helyre kerüljön a világ leggyorsabb számítógépeinek 500-as listáján".
Az IBM által a múlt héten bejelentett rendszer AMD Opteron, illetve Intel Xeon processzort tartalmazó szerverekből épül majd fel, és 11,2 teraflops teljesítményre lesz képes. Az IBM új szuperszámítógépe összesen 2636 processzort fog tartalmazni, amíg a Dell rendszer 2560 processzorra épül majd.
Az NCSA szerint a központ az új Dell szuperszámítógépet többek között az evolúció tanulmányozására, az univerzum méretének és struktúrájának meghatározására, és a Nap életciklus elméleteinek elemzésére fogja használni.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell világszerte forgalmazni akarja linuxos PC-it
- Új színes és olcsó Dell noteszgépek
- Még mindig a BlueGene/L a leggyorsabb szuperszámítógép
- EnterNet Dell márkabolt nyílt Budapesten
- Ismét Németországban lesz Európa leggyorsabb szuperszámítógépe
- Az Nvidia Tesla szuperszámítógép-család néhány új részlete
- A japánok megépítik a világ legerősebb szuperszámítógépét
- A Dell cáfolja a kivonulást az LCD TV piacról
- Dell Santa Rosa ultra-hordozható noteszgép
- A Dell 8 ezres leépítésre készül
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.