A volt informatikai kormánybiztos a "törvénytelenségekről"
A volt informatikai kormánybiztos, akit tavaly novemberben az ORFK az IKB-nél végzett két éves munkája idején aláírt, a rendőrség szerint aránytalanul nagy óradíjazású ügyvédi megbízások kapcsán a nyomozó hatóság hűtlen kezeléssel egyszer már meggyanúsított, azt állítja: „A jelen kormányzat, egy év elteltével is még az elődök által elkövetett „hibák" feltárásával foglalkozik, ahelyett, hogy valós eredményeket felmutatna". Sík Zoltán szerint mára bebizonyosodott, hogy az előző gyanúsítás alaptalan volt, és hasonlóra számít a mostani ügyben is.
A mai hírek szerint viszont hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal az IKB egykori tevékenysége miatt. A kormányszóvivő szerint például a másfél milliárdba kerülő kormányzati portál indításakor a piaci ár hat-hétszeresét fizették ki. Erre reagálva Sík az RTL Klub késő éjszakai hírműsorában kifejtette, hivatala minden lépése törvényes volt, ezt tudják a feljelentők is, és ezért tették ismeretlen tettes ellen a feljelentést. „Ez pontosan azért van, mert ha valami miatt elutasítják a nyomozást, akkor a hamis vád miatt ne lehessen visszacsapni. Abszolút olyan politikainak tartom ezt az egészet, mint az eddigi vádakat is. Én nem szeretnék azzal a feltételezéssel élni, hogy a KEHI befolyásoltság alatt áll" – közölte Sík Zoltán.
Gál J. Zoltán kormányszóvivő szerint az is érthetetlen, hogy az informatikai kormánybiztosság miért vásárolta meg 1,8 milliárd forintért a Divatcsarnok épületét, ahol a tervek szerint internetes központot hoztak volna létre. Sík Zoltán azt mondta az RTL Klubnak, hogy a kormány döntött a vásárlásról, a terv a kormányváltás miatt nem valósult meg.
Sík Zoltán a Prím Online-nak azt is mondta, Kovács Kálmán minisztérumának „nincs más témája, csak minket szidni. De előbb-utóbb eredményekre is szükség van, mert abból, amit csinál, négy évig nem lehet megélni. Viszont az új minisztériumnak már sikerült felmutatnia olyan pályázatot, amely gyakorlatilag egy külföldi cég termékének hazai bevezetését szolgálja közbeszerzési eljárás nélkül" - mondta.
Az IKB volt vezetője sajnálja, hogy az érintettek véleményét nem építették be a KEHI-jelentésbe. Sík Zoltán a Prím Online-nak adott nyilatkozatát azzal zárta, sajnálja, hogy az informatikai tárca és a kormány továbbra is elődeivel foglalkozik, érdemi munka helyett kriminalizációt folytat.
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium 2002-ben kezdeményezett vizsgálatot a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalnál (KEHI) a Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Kormánybiztossága (IKB) által 2001 és 2002-ben kiírt pályázatokra vonatkozóan. A KEHI a vizsgálat során hiányosságokat tárt fel, és belső felülvizsgálatot kezdeményezett . Az IHM a felülvizsgálat befejezéséig 8 pályázat esetében a kifizetéseket fel is függesztette.
A KEHI 2002. decembere és 2003. júniusa között vizsgálta a költségvetési
szervek informatikai beruházásainak célszerűségét és hatékonyságát, különös
tekintettel a MeH Informatikai Kormánybiztossága 2002. évi kifizetéseinek
jogszerűségére vonatkozólag. A KEHI az IKB által kiírt 22 pályázat közül 11
szabályszerűségét vizsgálta, és közülük 10 esetében a vonatkozó jogszabályok
sorozatos megsértését állapította meg. A feltárt hiányosságokra hivatkozva a KEHI kezdeményezte az IKB jogutód Informatikai és Hírközlési Minisztériumnál az SZT-IS-3, SZT-IS-3/B, SZT-IS-4, SZT-IS-5, SZT-IS-8, SZT-IS-9, SZT-IS-16, SZT-IS-17 kódszámú pályázatok előkészítésének, lebonyolításának és szerződéskötéseik módjának felülvizsgálatát. Az IHM a KEHI által kezdeményezett felülvizsgálatot megkezdte, illetve a KEHI megállapításai alapján felszólította a Magyar Államkincstár Rt.-t a kifizetések további intézkedésig történő felfüggesztésére. A kifizetések a felülvizsgálat lezárta után, a vizsgálat eredményének figyelembevételével haladéktalanul folytatódnak. Az IHM július 24-én közölte: Négy IKB-s pályázat - 2003. júniusában felfüggesztett - kifizetéseinek újraindítását már kezdeményezte is a Magyar Államkincstár Rt.-nél.
Kapcsolódó cikkek
- Tovább megőrizné az adatokat a Google
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- Jogtalanul gyűjt adatokat az FBI
- IHM: Az ÁSZ nem talált jogsértést
- Az IHM szerint az EU bizottság helytelenül értelmezte a távközlés magyar szabályait
- MDF: Eltörlik a szélessávú internetszolgáltatás adókedvezményét?
- IHM közlemény az IT-találmányok szabadalmazhatóságáról
- Sík-ügy: a rendőrség ma délelőtt tart iratismertetést
- A NETÉRT feljelentést tett a "kakaóálló számítógépek" ügyében
- A Magyar Posta kampánycsendsértés megállapítására nem jogosult
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.