Még egyszerűbb az adatmentés a Maxtor új eszközével
A OneTouch termékcsalád a Maxtor Personal Storage 5000 sorozatára épül, amely szintén lehetővé teszi a rendszer teljes adatmentésének elvégzését egyetlen gombnyomással. A felhasználóknak először be kell állítaniuk, hogy a későbbi adatmentések során mely információkat kívánják a külső egységre másolni. Ezek után a külső egységen lévő gomb megnyomásával az adatmentés elindul, és automatikusan lezajlik.
Streit szerint a Onetouch család a teljes rendszert is el tudja menteni, és a későbbiekben lehetőség nyílik egy korábbi rendszerállapot visszaállítására, amennyiben a rendszer meghibásodna, vagy egyéb okból a korábbi állapotra lenne szükség. A felhasználó azonban más célra is felhasználhatja a külső egységen lévő nyomógombot, így például egy adott alkalmazás elindítására is "beprogramozhatja" azt. A Maxtor szerint az egység így digitális fotóalbummá, zenegéppé, vagy videólejátszóvá is alakítható.
A legkisebb OneTouch modell 120 GBájtos merevlemezt tartalmaz, ára pedig 199,95 dollár. A csúcsmodell 300 GBájtos, és 399,95 dollárért vásárolható meg. A készülékek a PC és Mac számítógépekkel egyaránt kompatibilisek, és kialakítástól függően USB, FireWire, vagy mindkét csatlakozóval rendelkeznek.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- Felmérés a vállalatok mentési és archiválási szokásairól
- Gyors adat-visszaállítás Symantec Backup Exec 11d-vel
- Seagate merevlemezes meghajtó beépített adatvédelemmel
- 1 TB-os külső tároló
- 1TB-os külső meghajtó a Maxtor-tól
- Maxtor one touch II: egygombos archiválás
- Bizalmas információk a törölt merevlemezeken
- 300GB-os soros ATA Maxtor meghajtók
- 300 GB-os Maxtor meghajtó multimédiás alkalmazásokhoz
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.