Szeptembertől megújul a Sulinet-Írisz
Nagy Tamás kiemelte: a megújuló Sulinet-Írisz program egyik legfontosabb feladata egy olyan egységes közoktatási információs rendszer kialakítása, amely az intézményi adatszolgáltatást, az iskolai tankönyvrendelést, illetve a középiskolai felvételi rendszert egyaránt magában foglalja. Szeptembertől nagyobb hangsúlyt kívánnak helyezni a tartalomfejlesztésre, azon belül is a magyar nyelvű, igényes oktatási anyagok bővítésére.
A Sulinet-Írisz honlap megújulása kapcsán közölte: a látogatók több új rovattal találkozhatnak majd. A Sulinet-Írisz fejezet a program egészéről szolgáltat információkat, az Oktatás címszó alatt a továbbtanulással, tanárképzéssel kapcsolatos hírek szerepelnek majd. Megtekinthetők lesznek, az elmúlt öt év kidolgozott érettségi tételei, illetve az érettségi témakörök és címek húsz-harminc évre visszamenőleg összeállított listája.
Az Iskola rovatban az intézmények vezetői és adminisztratív dolgozói iskolafejlesztésről szóló híreket, hivatalos minisztériumi közleményeket olvashatnak majd. A Pályázatok, rendezvények címszó alatt tanulmányi versenykiírások, az Életmód címszó alatt a kultúra és a sport történéseit találhatják majd az érdeklődők.
Nagy Tamás elmondta: a jövőt egy racionálisan bővíthető hálózat formájában képzelik el, amelynek elsődleges jellemzője a diák-tanár résztvevők aktív együttműködése és a megújult tartalomszolgáltatás. A megújult Sulinet-Írisz az irisz.sulinet.hu címen tekinthető meg.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Rockzene és képregény a szerzői jogokért
- MDF: Mi lesz a Sulinet után?
- Miskolcon átadták az 5000. Sulinet-végpontot
- Sulinet Expressz: 150 ezer új számítógép került a háztartásokba
- Sulinet után itt a SuliPárduc!
- Sulinet Expressz: Október végéig tart a kedvezményes nyomtatóvásárlás
- Változás: Kizárólag komplett számítógépek vásárolhatók Sulinettel
- MTI-fotókkal bővül a Sulinet Digitális Tudásbázis
- Elindult a Sulinet Expressz III.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.