A Philips már idén 0,065 mikronnál fog tartani?
Scott McGregor, a hollandiai székhelyű Philips Semiconductors
vezérigazgatója a napokban befektetők és elemzők körében azt
nyilatkozta, hogy amennyiben minden jól megy, akkor akár már az idei
esztendőben elkészülhetnek a vállalat első 0,065 mikronos
csíkszélességgel rendelkező chipjei. McGregor hangsúlyozta, hogy
amennyiben erre sor fog kerülni, a Philips Semiconductor lényegében az
egész félvezetőipart maga mögött fogja tudni, amiből várhatóan
rendkívül sokat fog profitálni.
"A 120 nanométeres (0,12 mikronos) csíkszélességgel rendelkező chipek sorozatgyártására már most készen állunk, a 90 nanométeres (0,09 mikronos) termékek első tesztpéldányait nemrégiben legyártottuk és elmondhatom, hogy már nem állunk messze a 65 nanométeres (0,065 mikronos) processzorok gyártásától sem. Jelen pillanatban gőzerővel azon dolgozunk, hogy a 300 milliméteres átmérővel rendelkező szilíciumszeletekből lehetővé váljon a 65 nanométeres csíkszélességű chipek gyártása. A fejlesztési munkálataink a legnagyobb rendben folynak" - nyilatkozta az üggyel kapcsolatban McGregor.
A szakértők egy része korántsem olyan optimista, mint McGregor, vagyis elképzelhető, hogy a Philips Semiconductor csak a jövő év végén lesz képes legyártani az első működőképes, 0,065 mikronos gyártási technológiával készülő termékét, azonban még ez is óriási eredmény lenne a holland cégtől. Ismeretes, hogy a világ legnagyobb chipgyártójaként jegyzett Intel az idei év végén kezdi meg a 0,13 mikronosról 0,09 mikronos gyártási technológiákra történő átállást, az első 0,065 mikronos csíkszélességű Intel processzorokra pedig előreláthatólag még éveket kell várnunk.
Kapcsolódó cikkek
- Új belépőszintű processzorok az Inteltől
- Intel 2 TFLOPS teljesítményű processzor
- 500 GFLOPS teljesítményű Nvidia GPGPU
- Nem lesz 45 nm-es Itanium
- Az Intel 50%-kal csökkenti a négymagos CPU-k árát
- Új AMD CPU UMPC-khez
- A Silverthorne a legjelentősebb termék a Pentium bevezetése óta
- Processzorok több ezer maggal
- Intel Core 2 Extreme processzorok laptopokba még idén ősszel
- 1 terabájtos Philips külső winchester
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
MonitorInfoView 1.25
A MonitorInfoView egy kis segédprogram, amely lényeges információkat jelenít meg a monitorról: a gyártási hét/év, a monitor gyártója, a monitor modellje, a támogatott megjelenítési módok stb. A kapott eredményeket egyszerű szöveg, HTML, XML vagy CSV fájlformátumba exportálhatjuk.
WizTree 4.22
A gyors kis program pillanatok alatt átvizsgálja a merevlemezünket és áttekinthető módon megmutatja, hogy melyek azok a fájlok, mappák amik a legtöbb helyet foglalják el gépünkön.
Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
Az ASUSTOR Inc. bejelentette a kilencportos hibrid 10 GbE-s/2,5 GbE-s Switch’nstor 9 Gen2 megjelenését, ami nyolc 2,5 gigabites Ethernet porttal és egy 10 GbE-s SFP+ porttal érkezik a NAS-eszközök csatlakoztatásához. Csatlakoztass egy 10 gigabites Ethernettel érkező ASUSTOR NAS-t és biztosíts akár négy kliensnek teljes sebességű 2,5 gigabites sebességű Ethernet-hozzáférést szűk keresztmetszetek nélkül, ami javítja az alkotók és vállalatok munkavégzési hatékonyságát!