Egyre hamarabb jelennek meg a hibákra épülő vírusok

Tóth Kristóf, 2003. október 2. 00:01

A vírusok készítői az utóbbi időben egyre hamarabb kiadják a
nyilvánosságra hozott biztonsági résekre épülő vírusokat, amelyek az
utóbbi időben ráadásul egyre összetettebbé válnak.
A számítógépes biztonsági megoldásokat fejlesztő Symantec félévente kiadott Security Threat Report elnevezésű jelentésének legfrissebb kiadásában a társaság arról számol be, hogy a közelmúltban megjelent féregprogramok, vírusok, és egyéb támadási kódok 64 százaléka 1 évesnél újabb biztonsági problémára épül. A hírhedt MSBlaster féregprogram például alig 26 nappal azután jelent meg, hogy a biztonsági hibát nyilvánosságra hozta a szoftveróriás Microsoft.

Az idei év első felében megjelent támadó programok 66 százaléka olyan biztonsági hibára épült, amelyet a számítógépes biztonsági cégek kritikusnak minősítettek.

A Symantec napokban kiadott jelentése arra is rámutat, hogy a vírusok az elmúlt időben egyre fejlettebbé, összetettebbé, és kifinomultabbá váltak. Az újonnan megjelent vírusok közül számos változat új módszerek, például chat programok, vagy P2P fájlcsere hálózatok segítségével terjed.

Szintén egyre gyakoribbak az olyan összetett támadások, amelyek során a vírusok és féregprogramok egy újabb támadást készítenek elő a megfertőzött számítógépeken. 2003 első felében a vírusok 60 százaléka ilyen összetett megoldás volt, amely 20 százalékkal több, mint a megelőző félévben.

A jövőt illetően a Symantec még több, még gyorsabban terjedő féregprogramra számít, amely gyakran a hálózatok túlterhelését fogja okozni, és jelentős bosszúságot, kárt okoz a társaságoknak és felhasználóknak egyaránt.
Kulcsszavak: Symantec security vírus

A Jobsgarden kutatása szerint a cégek 62 százaléka tervez foglalkozni a mesterséges intelligenciával a közeljövőben

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 20:39

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Clipboardic 1.18

A kis segédprogram figyeli a vágólap tevékenységét, és minden alkalommal, amikor másol valamit a vágólapra, automatikusan menti a másolt adatokat egy Windows vágólapfájlba (.clp). Később, amikor újra szüksége lesz a másolt adatokra, egyszerűen kiválaszthatja a megfelelő vágólapfájlt, és a Clipboardic automatikusan beilleszti azt. A Clipboardic lehetővé teszi a vágólap adatainak egyszerű megosztását a helyi hálózat több számítógépe között.

2024. május 6. 16:30

100 éves a kismegszakító, amely lehetővé teszi az energetikai átállást

Az ABB-nek a maga nemében első kismegszakítója (Miniature Circuit Breaker/MCB) már 100 éve biztosítja az elektromos áramkörök védelmét, és a jövő fenntarthatósági igényeihez igazodva napjainkban is tovább fejlődik. Mivel az összes tűzeset közel egynegyede lakóépületekben keletkezik, ezért kijelenthető, hogy a kismegszakítók az otthonok biztonságossá tételével forradalmasította az életmódunkat, sőt megteremtette az elektromos biztonságot az egész társadalom számára, a vasúti infrastruktúrától kezdve a gyárakon, a kereskedelmi épületeken át, az adatközpontokig.

2024. május 6. 16:29

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55