Hipergrafika csúcsteljesítményű munkaállomásokhoz
A 3DLabs bejelentette az Oxygén sorozat legújabb tagját, amely elődjeit "zsebre vágja". Az Oxygén GVX210 grafikus alrendszert a legnagyobb teljesítményű grafikus munkaállomásokhoz fejlesztették. Az új termék két új nagy teljesítményű grafikus chip képességeit kombinálja. A GLINT R3 rasztergép a GLINT Gamma G2 geometriaprocesszorral 5 GFLOPS teljesítményre képes (amit egyetlen AGP csatlakozót igénylő kártyán helyeztek el). Az grafikus periféria kiegyensúlyozott nagy teljesítményt szolgáltat az OpenGL és és Direct3D alkalmazásokhoz. A kártyán elhelyezett nagy sebességű 256 bites memóriabusszal, 64 MB memóriával és 256 MB-os virtuális textúrákkal nagyon nagy modellek és képek kezelésére képes. A kártya teljesítménye 460M texel/mp és 6,3 millió sokszög/mp, és két nagy felbontású monitort támogat. Legnagyobb felbontása 2046x1536 képpont teljes - 32 bit - színválaszték mellett. Az Oxygén GVX210 két csatlakozót is magában foglal a két digitális LCD sík képernyőhöz. A grafikus alrendszert a Pentium III processzorhoz optimalizálták, a többszálú PowerThreads SSE OpenGL meghajtók dinamikusan osztják el a számításokat (geometria és fény) a kártyán elhelyezett geometriaprocesszor és a főprocesszor között.
Az Oxygén új verzióját a 3DLabs a SIGGRAPH '99 kiállításon és konferencián (augusztus 10-12.) mutatta be. A kártya a negyedik negyedévben lesz kapható, ára - az előzetes becslések szerint - 1999 dollár.
Szintén a SIGGRAPH '99 konferencián jelentette be az Evans and Sutherland Computer Corporation a grafikus alrendszerek új generációját, melyben a fejlesztők két új, a 3D teljesítményt jelentős mértékben növelő technológiát ötvöztek egybe. A HYPERpixel grafikus architektúra és a következő generációs REALimage 4000 renderelő chipkészlet a Vertex Streaming megoldással már a grafikus eszközök új generációját jelentik. A HYPRpixel architektúra négy nagy teljesítményű hardvergeometria-gép és négy REALimage renderelő vezérlő szoros integrációja. A skálázható architektúra a legmagasabb alkalmazási teljesítményt kínálja a több hardvergeometria-gép és több renderelő vezérlő kiegyensúlyozott alkalmazásával. Legfontosabb jellemzője a legújabb REALimage 4000 vezérlő.
Amikor a teljesen konfigurált, maximum négy geometriagépet és négy REALimage 4000 renderelő vezérlőt tartalmazó grafikus alrendszer beindul, páratlan teljesítményre képes. Támogatja a nagy teljesítményű grafikát és a valós idejű trilineár textúrát. Teljesítménye 550 millió pixel/mp és 9 GFLOPS (geometriateljesítmény), 18 millió sokszög/mp és 143 millió tri-linear textúra pixel/mp. A 3D grafikus felhasználók megkapják a rendszerben rejlő legnagyobb geometriateljesítményt az Intel Streaming SIMD utasításkészleten és a beépített hardvergeometria-gyorsítókon keresztül.
A REALimage technológia nagy grafikus teljesítményt szállít minden alkalmazáshoz, amelyet a REALimage 4000 chipkészlet biztosít. A kiterjesztett 128 bites képpont és a 32 bites Z-buffer növeli a pontosságot. Kompatíbilis az AGP 2x/4x és AGP Pro grafikus portokkal, és több displayt támogat. A grafikus alrendszer a negyedik negyedévben lesz kapható. Ára még nincs.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az Adobe AIR és az Adobe Flex 3
- Saga: új márkanévvel jelentkezik az egyik legnagyobb tápgyártó
- Adobe CS3 oktatóvideók a szoftver.hu-n
- Egycsipes HSPA-megoldás az Ericssontól
- Mobilon is terjed az Adobe Flash technológia
- Multimédiás külső merevlemez Scart-csatlakozóval
- Érintőkijelzős billentyűzetkoncepció
- D-Link DNS-313: Hálózati és USB-s háttértár BitTorrent alkalmazással
- Kiállítás a <19 Szabadfogású Számítógép verseny díjnyertes munkáiból
- Kettéválik az Adobe Flash Media Server termékvonal
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.