Civilek a barátságos internetért
A szervezetek képviselői az IHM támogatását kérik az EU-s programokban való magyar részvétel finanszírozásában, illetve önálló, az uniós akciótervhez kapcsolódó hazai pályázatok kiírásában.
Több nemzetközi és hazai felmérés tanúsága szerint az internethasználat terjedésének és a versenyképesség szempontjából kulcsfontosságú információs társadalom kialakulásának két fontos akadályozó tényezője a minőségi anyanyelvi tartalmak elkérhetőségének szűkössége, illetve az internettel kapcsolatos - részben jogos, részben alaptalan - félelmek, aggályok és tévhitek széles körű elterjedtsége. Az Európai Unió mind a tartalomkínálat bővítésére (eContent), mind az internet biztonságosabbá tétele (eSafe) érdekében indított programot, elsősorban az ágazat szakmai szervezeteire bízva azok megvalósítását.
A Barátságos Internet Fórum létrehozói a biztonságosabb internetezés érdekében - a tagországok nemzeti programjaival és akcióival összehangoltan - az EU által követett fő cselekvési irányokat szeretnék meghonosítani Magyarországon. A pályázati források elérhetőségétől függően a terveik között szerepel a káros és tiltott tartalmak felfedését támogató ún. "forró drót" (hotline) szolgáltatás működtetése, az EU-ban már elfogadott és működő tartalomminősítő rendszerek honosítási lehetőségének jogi és technológiai vizsgálata, az önszabályozás erősítése, valamint a területtel összefüggő felvilágosító, ismeretterjesztő, kommunikációs tevékenység megszervezése.
A Barátságos Internet Fórum első eseménye a 2003. december 8-10. között a Kongresszusi központban a "Digitális tartalmat mindenkinek!" konferencia (hétfői) plenáris ülésének délutánján lesz.
Kapcsolódó cikkek
- DAT 2006 és a digitális kreatív iparágak
- A szélessáv terjedése fontos versenyképességi tényező
- Szakmai konferencia és ingyenes programok a szélessáv jegyében
- Unoka-Nagyszülő Informatikai Verseny már három helyszínen
- Löncshús a mailben, avagy mit tegyünk a spamek ellen?
- Infokommunikációs csúcstalálkozó Budapesten
- Internet Irányító Fórum alakul - budapesti székhellyel?
- Népszerű az első Informatikai Biztonság Napja konferencia
- Konferencia az online reklám jövőjéről
- Közös brit és magyar prioritások az információs társadalom területén
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!