HyperTransport 2.0: megemelt rendszerteljesítmény órajel-növelés nélkül
Ez a 75 százalék ráadásul az első HyperTransport megoldáshoz viszonyított sebességnövekedés, a 2.0-s támogatja továbbá a PCI Express megoldást is. Ez a PCI foglalatú részegységek új, nagysebességű elérését biztosítja. A jelenlegi HyperTransport maximálisan 12,8 gigabájtos kapcsolatot tesz lehetővé az alkatrészek között, a 2.0-nál ez az érték másodpercenként 20 gigabájt. A megoldás leglelkesebb támogatójának az AMD tűnik, mely ezt a támogatottságot beépítette új 64-bites Athlon, és Operton processzoraiba. A megoldás azonban jóval szélesebb alapokon nyugszik, támogatja az Apple Computer, az EMC, és a Texas Instruments is. Az Intel a jelek szerint a PCI Express helyett inkább a 3GIO rendszer mögé állt, ám itt is érezhető a lépéskényszer, mivel csupán az órajel növelése már nem hoz alapvető teljesítménynövekedést, ám közben egyre fokozza a problémákat, nagyfogyasztású, nehezen hűthető, zajos gépek születnek - vélekedik a ZDNET egyik újságírója.
Kapcsolódó cikkek
- Az AMD bemutatta a második generációs Stars processzorokat
- Augusztusban jön az AMD Barcelona
- Új AMD CPU UMPC-khez
- Toshiba laptopok AMD processzorral
- IBM, Samsung, Chartered, Freescale, Infineon együttműködés a csipfejlesztésben
- Elegendő sávszélesség a teljes iTunes katalógus letöltéséhez 60 másodperc alatt
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- AMD Puma platform noteszgépekhez
- IBM 5GHz-es Power6 CPU
- AMD: 45 nm-es szilíciumlap és elbocsátások
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.