Magyar-amerikai k+f workshop az információs társadalomért
A rendezvény sajtótájékoztatóján részt vett Csepeli György mellett Valerie Gregg a Digitális Kormányzati Kutatás Program menedzsere, a National Science Foundation képviseletében és Erasztosz Filosz, az EU Információs Társadalom Főigazgatóságának tudományos koordinátora.
Csepeli György arról tájékoztatott, hogy a tengerentúli szakemberek és a hazai, főleg fiatal kutatók a konferencia öt workshopján olyan projektek kidolgozását indítják el, amelyeket források megszerzése érdekében később az EU-nak benyújtanak. A cél idevonzani EU-forrásokat, annak érdekében, hogy 2005-2006-ra hazánk az e-kormányzat, információs társadalom stratégiák, szociális technológiák terén regionális központtá váljon. Még ez év decemberére nívós k+f projekteket kívánnak a magyar és amerikai kutatók közösen az EU-nak benyújtani.
Filosz szerint a háromnapos konferencia jó lehetőséget nyújt a kapcsolatok építésére. Gregg úgy vélte, az e-kormányzat, e-szavazás, és általában a lakossági informatikai hozzáférések terén az amerikai fél hasznosítható tapasztalatokat ad át a fiatal magyar kutatóknak.
Kapcsolódó cikkek
- MTA és T-Mobile: újabb mobiltársadalom-kutatási kötet
- Szélessávú internetes hálózat a bicskei kistérségben
- Családi nap a Sinclair ZX Spectrum jegyében
- NETWORKSHOP 2007 - Informatikai konferencia
- Vint Cerf: Az információ megosztása az igazi hatalom
- Budapesten az internet atyja
- Magyarország: az "e" sokkal nagyobb szerepet játszik, mint a kormányzás
- Virtuális Second Life nagykövetséget nyit Svédország
- Innovációs Nap az Eötvös Loránd Tudományegyetemen
- EU, Lisszabon és a nemzeti akcióprogram
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!