Az új évezredhez igazított felsőoktatás
Az új Kooperatív Kutatási, Oktatási és Technológiai Központ színvonalát világhírű kutatólaboratóriumok és egyetemek (Berkeley, Leuven, München, Stockholm, Notre-Dame), vezető multinacionális vállalatok (elsőként az Ericsson), valamint számítástudománnyal és neurális hálózatokkal foglalkozó magyar kutatási egységek együttes közreműködése garantálja. Az új típusú együttműködési formában a magyar műszaki fejlesztés hagyományai, a tudományos alapképzés és a nemzetközi szintű vállalati igények kielégítése az egyetemi tananyag kialakításakor azonos hangsúlyt kapnak.
A magyar középiskolák legkiválóbb tanulói szigorú szelekciót követően kezdhetik el tanulmányaikat az új karon, amely 2001 szeptemberében tervezi felvenni első hallgatóit. Az oktatás olyan széles körű tudományos alapképzésre épül, amely átfogja többek között a számítógépes beszéd- és képfeldolgozás, a távjelenlét, a mesterséges látás, a telematika, a globális adat- és telekommunikáció, a nagy teljesítményű érzékelőtömbök és kommunikációs hálózatok integrálásának, valamint a humán nyelvi technológiák aspektusainak kérdéskörét. A központ alapításában az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutató Intézete és az MTA Kísérleti Orvostudományi Kutató Intézete, illetve azok kutatócsoportjai vesznek még részt. A támogató vállalatok szakemberei is aktívan részt vállalnak a tervezési eljárások oktatásában.
Kapcsolódó cikkek
- Ericsson MX-One telefonközpont a Rendőrtiszti Főiskolán
- Átadták a 2006. évi Ericsson-díjakat
- Ericsson-díj 2006: nyolcadik alkalommal díjazzák a pedagógusokat
- Kiosztották a 2004. évi Ericsson-díjakat
- Immár negyedik alkalommal lehet pályázni a Rátz tanár úr Életműdíjra
- Ericsson: hatodik alkalommal díjazzák a pedagógusokat
- Az Ericsson munkatársai egyetemi kinevezést kaptak
- Info Savaria 2003 - informatikatanárok konferenciája Szombathelyen
- Magyar ClusterGRID projekt: Jelen és jövő
- Ploteus, a navigátor
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
MonitorInfoView 1.25
A MonitorInfoView egy kis segédprogram, amely lényeges információkat jelenít meg a monitorról: a gyártási hét/év, a monitor gyártója, a monitor modellje, a támogatott megjelenítési módok stb. A kapott eredményeket egyszerű szöveg, HTML, XML vagy CSV fájlformátumba exportálhatjuk.
WizTree 4.22
A gyors kis program pillanatok alatt átvizsgálja a merevlemezünket és áttekinthető módon megmutatja, hogy melyek azok a fájlok, mappák amik a legtöbb helyet foglalják el gépünkön.
Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
Az ASUSTOR Inc. bejelentette a kilencportos hibrid 10 GbE-s/2,5 GbE-s Switch’nstor 9 Gen2 megjelenését, ami nyolc 2,5 gigabites Ethernet porttal és egy 10 GbE-s SFP+ porttal érkezik a NAS-eszközök csatlakoztatásához. Csatlakoztass egy 10 gigabites Ethernettel érkező ASUSTOR NAS-t és biztosíts akár négy kliensnek teljes sebességű 2,5 gigabites sebességű Ethernet-hozzáférést szűk keresztmetszetek nélkül, ami javítja az alkotók és vállalatok munkavégzési hatékonyságát!