Az új évezredhez igazított felsőoktatás
Az új Kooperatív Kutatási, Oktatási és Technológiai Központ színvonalát világhírű kutatólaboratóriumok és egyetemek (Berkeley, Leuven, München, Stockholm, Notre-Dame), vezető multinacionális vállalatok (elsőként az Ericsson), valamint számítástudománnyal és neurális hálózatokkal foglalkozó magyar kutatási egységek együttes közreműködése garantálja. Az új típusú együttműködési formában a magyar műszaki fejlesztés hagyományai, a tudományos alapképzés és a nemzetközi szintű vállalati igények kielégítése az egyetemi tananyag kialakításakor azonos hangsúlyt kapnak.
A magyar középiskolák legkiválóbb tanulói szigorú szelekciót követően kezdhetik el tanulmányaikat az új karon, amely 2001 szeptemberében tervezi felvenni első hallgatóit. Az oktatás olyan széles körű tudományos alapképzésre épül, amely átfogja többek között a számítógépes beszéd- és képfeldolgozás, a távjelenlét, a mesterséges látás, a telematika, a globális adat- és telekommunikáció, a nagy teljesítményű érzékelőtömbök és kommunikációs hálózatok integrálásának, valamint a humán nyelvi technológiák aspektusainak kérdéskörét. A központ alapításában az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutató Intézete és az MTA Kísérleti Orvostudományi Kutató Intézete, illetve azok kutatócsoportjai vesznek még részt. A támogató vállalatok szakemberei is aktívan részt vállalnak a tervezési eljárások oktatásában.
Kapcsolódó cikkek
- Ericsson MX-One telefonközpont a Rendőrtiszti Főiskolán
- Átadták a 2006. évi Ericsson-díjakat
- Ericsson-díj 2006: nyolcadik alkalommal díjazzák a pedagógusokat
- Kiosztották a 2004. évi Ericsson-díjakat
- Immár negyedik alkalommal lehet pályázni a Rátz tanár úr Életműdíjra
- Ericsson: hatodik alkalommal díjazzák a pedagógusokat
- Az Ericsson munkatársai egyetemi kinevezést kaptak
- Info Savaria 2003 - informatikatanárok konferenciája Szombathelyen
- Magyar ClusterGRID projekt: Jelen és jövő
- Ploteus, a navigátor
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.