IHM: a közigazgatás informatikai hátterét külső cégekre kell bízni
Beszámolt arról, hogy tavaly a magyarországi minisztériumok a különböző háttérintézményekkel együtt összesen mintegy 40 milliárd forint értékben végeztek informatikai fejlesztéseket. A miniszter nem bocsátkozott becslésekbe arra vonatkozóan, hogy mennyivel lenne olcsóbb az informatika kiszervezése. Szavai szerint majd a piaci verseny dönti el, hogy mekkora lesz a megtakarítás. Kitért arra, hogy az IHM már most külső cégekkel végezteti az informatikai szolgáltatásokat, ugyanakkor az informatikai eszközök a minisztérium tulajdonában maradnak.
Kovács Kálmán szavai szerint a közigazgatási informatika kiszervezésének ütemezéséről és annak módszertanáról még folynak az egyeztetések a társadalmi szervezetekkel, ám jövőre már legalább a tárcánál bevezetett gyakorlat több közigazgatási intézménynél megjelenhet.
Kapcsolódó cikkek
- Közösségi Technológiai Központ nyílik Tatabányán
- Közbeszerzési eljárás kormányzati információs rendszerre
- Kóka: infokommunikációval a versenyképesség fokozásáért
- Kovács Kálmán: a hatékony állam alapja az elektronikus ügyintézés
- Hírközlési Piaci Információs Rendszer
- E-kormányzat: manchesteri határozat az átláthatóságról és a nyíltságról
- Az informatikai fejlesztéseket kiemelten támogatja a jövő évi költségvetés
- Az Országgyűlés elfogadta az elektronikus információszabadságról szóló törvényt
- Új hírközlési szolgáltatás az IHM honlapján
- Mezőfalván átadták a 6000. Közháló-végpontot
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez valamilyen beruházást a következő egy év során – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Beruházási szándék szempontjából a top helyen egyértelműen az IT fejlesztések állnak, de közel minden ötödik kkv gondolkodik gépek, illetve gépjárművek beszerzésében is. Az eredményekből az is kiderül, hogy az informatikai fejlesztések nem a munkaerő kiváltása miatt várhatók, hanem éppen azoknál a cégeknél jellemző a technológiai szintlépés, ahol előre láthatóan nem csökken a dolgozók létszáma.
AGV-k: a vezeték nélküli evolúció
Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre.
A Thermaltake bemutatja első Bumblebee (dongó) színű termékét
A Thermaltake, a prémium toronyházak, hűtések, gamer perifériák és nagy teljesítményű memóriák piacán vezető PC-komponens márka bejelentette a The Tower 200 Bumblebee Mini toronyházat, egy új színű változatot a közkedvelt The Tower sorozatban. A Tower 200 egy mini-ITX toronyház függőleges kialakítással és kivételes hűtési hatékonysággal. Bár ez a ház kompakt méretű, egy 4090-es grafikus kártya és egy 280 mm-es radiátor is elfér benne. Az új élénk sárga árnyalat hozzáadásával a The Tower 200 sorozat már hat színben kapható: fekete, Snow, Turquoise, Racing Green, Matcha Green és Bumblebee, így könnyedén kiválaszthatod a stílusodhoz illő The Tower 200-at.
Magyarországon is elkezdték blokkolni az AI robotok hozzáférését a weboldalak
Felmérésünk szerint az 1000 legolvasottabb magyar weboldal nagyjából 1%-a blokkolja a mesterséges intelligencia robotok hozzáférését tartalmaikhoz. Világszinten ez az arány már 20% felett jár, de Magyarországon is növekedés várható.
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.