A szeptemberben 30 éves Microsoft történetének legfontosabb eseményei
Január 1. A MITS Altair 8800 megjelenik a Popular Electronics magazin címlapján, amely ötletet adott Paul Allen és Bill Gates számáraa BASIC programnyelv kifejlesztéséhez.
Február 1. Bill Gates és Paul Allen eladják az Altair 8800-ra írt BASIC-et, a személyi számítógépekhez írt első számítógépes programozási nyelvet a Microsoft első ügyfelének, az Albuquerque, Új-Mexikó székhelyű MITS vállalatnak.
Március 1. Paul Allen lesz a MITS szoftverigazgatója.
Április 7. „Az Altair BASIC kész és működőképes” hirdeti a MITS Computer Notes első kiadásának főcíme.
Július 1. A BASIC 2.0 verzió hivatalos megjelenése, 4K és 8K változatokban.
1976
Február 3. Bill Gates az egyik első programozó, aki felveti a szoftverkalózkodás kérdését. Az elsőként a MITS Computer Notes hasábjain közölt „Nyílt levél a hobbiszámítógépeseknek” cikkében Gates azzal vádolja a hobbifelhasználókat, hogy szoftvert lopnak és ezáltal megakadályozzák, hogy mások „...jó szoftvereket írjanak”. Látnoki módon a következő szavakkal fejezi be írását – „...Semmi nem tenne boldogabbá mint, hogy tíz programozót alkalmazva elárasszam a hobbipiacot jó minőségű szoftverrel”.
Március 27. Bill Gates az Altair évente megrendezésre kerülő nemzetközi számítógépes találkozói közül a legelső, Albuquerqueben tartott esemény nyitószónoka.
November 1. Paul Allen lemond a MITS-nél betöltött tisztjéről, hogy teljes munkaidejében a Microsoftnak dolgozhasson csatlakozzon.
November 26. Új Mexikó állam belügyminisztériumának hivatala bejegyzi a Microsoft kereskedelmi nevet.
1977
Február 3. Paul Allen és Bill Gates aláírnak egy hivatalos partneri megállapodást.
Július 1. Elérhető a FORTRAN-80, a Microsoft második programozási nyelve.
1978
November 1. A Microsoft Japánban létrehozza első nemzetközi értékesítési irodáját, az ASCII Microsoft céget.
December 31. A Microsoft forgalma az év végére meghaladják az 1 millió dollárt.
1979
Január 1. A Microsoft Albuquerqueből áthelyezi irodáit a Washington államban található Bellevue városába.
1980
Június 11. Steve Ballmer csatlakozik a Microsofthoz.
1981
Június 25. A Microsoft átalakul egy magánkézben lévő vállalattá, amelynek elnöke, Bill Gates, elnökhelyettese pedig Paul Allen. A vállalat Microsoft Inc. néven egy Washington államban bejegyzett vállalkozássá alakul.
Augusztus 12. Az IBM bemutatja személyi számítógépét, amelyen a Microsoft 16-bites operációs rendszere, a Microsoft MS-DOS 1.0 verzió, valamint a Microsoft BASIC, a Microsoft COBOL, a Microsoft Pascal, és egyéb Microsoft termékek futnak.
1983
Február 18. Paul Allen lemond a Microsoftnál betöltött elnökhelyettesi pozíciójáról, de az igazgatótanács tagja marad.
Május 2. A Microsoft bemutatja a Microsoft Mouse egeret.
Szeptember 29. A Microsoft bemutatja a Word for MS-DOS 1.00 szövegszerkesztőt.
November 10. A Microsoft bemutatja az MS-DOS operációs rendszer lehetőségeit kibővítő Microsoft Windows grafikus operációs rendszert. A Windows első kereskedelmi forgalomban kapható változata csak 1985 novemberében érhető el.
1985
Augusztus 12. A Microsoft fennállásának 10. évfordulóját az 1985-ös pénzügyi év 140 millió dolláros értékesítési adataival ünnepli.
Szeptember 3. A Microsoft az Ír Köztársaságot választja az Egyesült Államokon kívül létesített első gyártási központja helyszínéül, ahol az európai piacra szánt szoftvertermékeket állítják elő.
November 20. Megjelenik a Microsoft Windows kereskedelmi változata.
1986
Február 26. A Microsoft új főhadiszállása Redmondba, Washington államba kerül.
Március 13. Kibocsátják a Microsoft részvényeit, egyenként 21 dolláros áron, amely az első kereskedési nap végére részvényenként 28 dollárra emelkedik, 61 millió dollár extrabevételhez juttatva ezzel a vállalatot.
1988
Augusztus 1. A Microsoft bejelenti az Office programcsomagot, a Macintosh rendszerekhez CD-ROM lemezen elérhető első általános üzleti szoftvert.
1990
Július 25. A fennállásának 15. évfordulóját ünneplő Microsoft az első személyi számítógépes szoftvercég, amelynek értékesítési adatai egyetlen év alatt meghaladják az 1 milliárd dollárt - forgalma 1,18 milliárdra rúg.
1991
Január 1. A Microsoft Corporation az elsők között hozza létre saját számítástechnikai kutatással foglalkozó, Microsoft Research (később MSR) néven ismert szervezetét.
Május 20. A Microsoft az Atlantában megrendezett Windows World rendezvényen bejelenti a Microsoft Visual BASIC for Windows terméket.
November 14. A Microsoft bejelenti a Works for Windows 2.0 multimédia változatát, amely a Microsoft első multimédiás képességekkel felruházott üzleti alkalmazása.
1992
Április 6. Megjelenik a több mint 1000 fejlesztést tartalmazó Microsoft Windows 3.1. Az új verzió iránti felhasználói érdeklődés példa nélkül álló, az előzetes rendelések száma világszerte meghaladja az 1 millió példányt.
Június 23. A technológiai fejlesztés területén elért eredmények elismeréseként Bill Gates Bush elnöktől átveszi a National Medal of Technology kitüntetést.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.