Felkészülni, vigyázz, rajt : indul a Garay diákderby
1. Oktatóprogramok, amelyek közismereti, illetve szaktárgyak önálló (konzultáció nélküli) tanulására alkalmasak.
2. Alkalmazói programok, amelyek a számítógépek széles körű felhasználását mutatják be.
3. Játékprogramok. A pályázók saját fejlesztésű programjaikkal versenyezhetnek. A versenyzők a programjaikat másoktól átvett ötletek alapján is fejleszthették, illetve mások által fejlesztett programrészeket is használhattak, ebben az esetben az ötlet, illetve a külső program forrását is fel kell tüntetni a pályázatban.
4. Internetre írt alkalmazói programok, honlapok, weboldalak, speciális hálózati alkalmazások (például adatbankok) stb.
5. A Magyarországon is kapható, Psion marokszámítógépekre írt alkalmazói és játékprogramok.
A zsűri csak "IBM PC-kompatíbilis" gépekre írt programokat fogad el, a pályázat értékelésénél fontos szempont a program helyessége, alkalmazói programok esetén az emberközeliség, a multimédia és az internetes programoknál a tartalom mellett a látvány. Az internetre írt alkalmazói programok kategóriában pályázók a beküldött írásos anyagban jelöljék meg a pályamű internetcímét, esetleg jelszavát.
A Psion marokszámítógépekre írt alkalmazói és játékprogramokat OPL PC emulátor programmal, vagy pedig magán a Psion gépen lehet megírni. Az OPL emulátor a Psionnál, azaz a Psion képviseleti cégeknél szerezhető be díjmentesen. A versenyzőnek telefonon fel kell hívni a cég magyarországi képviseletét (1123 Budapest, Csörsz utca 23-25., telefon/fax: 356-3197, 356-9595, e-mail: support@psion.hu), és el kell kérni a Psion OPL emulációs programot, aminek a segítségével a PC-n - OPL-nyelven - megírja a pályázatát. Ebben az esetben a programot a zsűri teszi át Psion gépi környezetbe. Az emulációs program lehívható az internetről, a www.psion.hu honlapról. Ugyanezen a honlapon megtalálható a Psion kiskereskedelmi hálózat országos jegyzéke, ahol a Psion PC OPL PC emulációs program szintén átvehető.
A versenyen általános és középiskolás diákok, szakmunkástanulók, az első évfolyamra járó egyetemista és főiskolai hallgatók, illetve fiatal programozók indulhatnak, akik a pályázat beadásának a határidejéig, 2000. február 7-ig a 20. életévüket még nem töltötték be.
A versenyre - hagyományosan - egy pályázatot több versenyző közösen is készíthet, egy versenyző vagy versenyzőcsoport azonban legfeljebb két programtermékkel pályázhat. A PC-pályaműveket mágneslemezen - 3,5 inches flopin -, míg a Psion pályázati programokat psionos háttértárolón, SSD-n, C.Flashen is be lehet küldeni. A kezelési utasítást magyar vagy angol nyelven (ha a pályázó nem magyar nyelvű) kell megírni. Internetes pályázatok esetén is be kell küldeni a weboldalakról egy-egy 3,5 inches demo flopit, és csatolni kell az internetes elérés adatait (a weboldalak címét) is.
A csatolt dokumentációban fel kell tüntetni, hogy a program milyen konfigurációjú gépen fut, illetve milyen kiegészítő hardver szükséges a futtatáshoz (hangkártya, CD-ROM olvasó stb). A zsűri egészen speciális hardvert igénylő (pl. A/D átalakító stb.) programokat nem fogad el.
A pályázat jeligés, a versenyzők a 3,5 inches mágneslemezhez külön, zárt borítékban csatolják az adataikat: a pályázó(k) neve, lakcíme, telefon-, esetleg faxszáma, e-mail címe. Internetes pályázat esetén a weboldalak címe. Ha a pályázó még tanul: az iskola (főiskola, egyetem) neve, címe, fax- és telefonszáma, valamint az e-mail címe. A versenyzők ugyancsak tüntessék fel, hányadik osztályba jár(nak) és milyen kategóriában versenyezteti(k) a munkáját(jukat).
A beküldött munkák közül a legjobbak jutnak a döntőbe, amelyre 2000. március 13-án és 14-én, a szekszárdi Garay János Gimnáziumban kerül sor. A döntőbe jutott versenyzőket a gimnázium 2000. március 3-ig értesíti. A Garay-gimnázium minden döntőbe jutott pályázat maximum két versenyzőjét - a döntő két napjára - vendégül látja.
A verseny kategóriánkénti helyezettjei a szponzorok által felajánlott értékes díjakat kapják. A Psion számítógépekre írt pályázatok legjobb munkáit a cég megvásárolja.
Új információ: A verseny rendezői kapcsolatban állnak a brnói IMEX számítástechnikai vásár vezetőivel, akik a Garay-verseny döntőjének résztvevőit meghívták a 2000. évi kiállításra. A berendezett kiállítói helyet a magyar résztvevők ingyenesen kapják. Jelenleg az utazás támogatóinak a megkeresése folyik, akik fedezik az utazási és a tartózkodási költségeket. A versenyzők a további információt a versenyen kapják meg.
A pályázatokat a következő címre kell beküldeni:
Garay-verseny, Garay János Gimnázium,
7100, Szekszárd, Mártírok tere 7-9.
A pályázat beküldésének a határideje: 2000. február 7.
Kapcsolódó cikkek
- Matching Grant program: az intézmények május 20-ig pályázhatnak a támogatásra
- Több ezren kattantak rá a legjobb iskolákra
- Pénzjutalmas online fejlesztői díj
- Pályázat: fotók a kábelrengetegről
- Nyolcmillió forint egyetemi kutatásra és képzésre az IBM-től
- Lezárult a "Ne vedd, védd!" pályázat
- MTV: négy pályázóval tárgyalnak a székház felszereléséről
- A Magyar Posta fél milliárdért új számítógéprendszert bérelne
- Jó ötletből nagy üzletet is lehet csinálni
- Februárban hirdetik meg a Nemzeti Technológia Program pályázatot
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.