Chipet ültettek két alkalmazottba
A rádiófrekvenciás RFID azonosítók beültetése a megoldást a gyakorlatban létrehozó CityWatcher cég szerint az első eset, hogy az USA-ban emberekbe ültetnek chipet hétköznapi tesztelés céljából. A megoldás ártalmatlanságát jelezve Sean Darks, a vállalat vezérigazgatója is beültettetett magának egy jeladót, és kijelentette, "nem várnám mástól, hogy olyat tegyen, amit én nem vállalnék".
A chipek fizikai mérete nagyjából egy hosszabb szem rizsével egyezik meg, és használata igen sokoldalú lehet. A kis chip használható a manapság elektromos kolompként, egyesek szerint dögcédulaként az alkalmazottak nyakában hordott belépőkártyák helyett, elég, ha az alkalmazott az érzékelőhöz tartja a karját, és máris nyílik az ajtó, a belépés pedig regisztrálásra kerül. Darks nem szándékozik kötelezővé tenni használatát saját cégénél sem, ám amennyiben a rendszer elterjed, kérdéses, hogy a dolgozók nem kerülnek-e majd kényszerhelyzetbe e technikai vívmány használatát illetően.
Kapcsolódó cikkek
- Honeywell-Novell személyazonosság-kezelési megoldás
- Nem menekülhetsz! - 100%-os RFID kontrol
- A Siemens biometrikus infrastruktúrát telepít és működtet a cseh útlevelekhez
- RFID a műtőben, MR-felvételek mozgó paciensekről
- Impinj-LogSystems együttműködés az RFID terén
- RFID-t épít termékeibe a német cipőkereskedelmi-óriás
- Perrel rettentették el az RFID hibáit bemutató szakértőket
- RFID tantárgyat oktat a VRH
- Kísérleti RFID-megoldás egészségi vészhelyzetekre
- Biometrikus rendszert tesztelnek a Heathrow-n
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.