A Telenor tavalyi éve: 14 százalékkal nőtt a profit
A vezetékes szolgáltatásban a szélessávú szolgáltatás terjesztése segített, de nem ellensúlyozhatta az üzletág folytatódó visszaesését. A teljes bevétel a vezetékes forgalomból 4,186 milliárd korona volt a negyedik negyedben, 3,8 százalékkal kevesebb az egy évvel azelőttinél.
A pénzforgalmi többlet (EBITDA) 31 százalékkal 6,831 milliárd norvég koronára nőtt 5,114 milliárdhoz képest, a rátája 35,1 százalékra javult 33 százalékhoz képest.
A forgalom 19,474 milliárd koronára emelkedett 15,512 milliárdhoz képest, elsősorban a folytatódó terjeszkedés nyomán, amely tavaly 15 milliárd koronába került. A norvég állam 54 százalékos tulajdonában lévő Telenor széles sávú szolgáltatókat vett Dániában és Svédországban, és decemberben megvásárolta a Vodafone svéd mobilszolgáltatását is. Ez utóbbinak az eredményei már csak az idei mérlegekben fognak majd szerepelni.
Ezzel egész évben a Telenor csoportszintű adózott eredménye 14 százalékkal 6,952 milliárd norvég koronára nőtt a 2004-es 6,093 milliárdról. Az EBITDA 24,078 milliárd koronára gyarapodott 21,383 milliárdról, azonban a rátája évi átlagban 34,9 százalékra csökkent 35,3 százalékról. A forgalom 68,927 milliárd koronára emelkedett 60,591 milliárdról.
2004-ben, a korábbi könyvelési rendszer szerint, a Telenor 14,6 százalékkal 5,228 milliárd norvég koronára növelte adózott eredményét a 2003-as 4,56 milliárdról, 60,75 milliárd norvég korona bevételből, amely 14,9 százalékkal haladta meg a 2003-as 52,89 milliárdot. Összehasonlítható alapon - azaz változatlan csoportszerkezetre és azonos valutaárfolyamokkal számolva - 6 százalékos volt a növekedés. Összehasonlítható alapon a mobilágazat bevétele 16 százalékkal nőtt, a vezetékesé 2 százalékkal csökkent.
A pénzforgalmi többlet (EBITDA) 13,4 százalékkal 20,821 milliárd norvég koronára gyarapodott a 2003-as 18,3 milliárdról. Az utolsó negyedben a pénzforgalmi többlet 4,519 milliárd norvég koronára csökkent az egy évvel korábbi 4,883 milliárdhoz képest.
A Telenorhoz tartozó ukrán Kyivstar mobilszolgáltató és a bangladesi GrameenPhone több mint megkétszerezte ügyfelei számát 2004 végére 2003 végéhez képest. A Telenor mobilágazata világszerte 38,4 százalékkal növelte a bevételét 2004-ben, 32,952 milliárd norvég koronára. A pénzforgalmi többlet 21,4 százalékkal 11,618 milliárd norvég koronára nőtt, az üzemi eredmény 3,027 milliárdra csökkent 5,224 milliárdról.
Stabilról leminősítést valószínűsítő negatívra rontotta november elején a Standard and Poor's a Telenor cégadósi besorolásait, miután a társaság bejelentette a Vodafone svédországi leányvállalatának felvásárlását. A világ legnagyobb hitelminősítőjének londoni közleménye szerint a kilátásrontás a Telenor "A mínusz" szintű hosszú futamú, illetve "A-2" rövid távú besorolásait érinti; az osztályzatokat az S and P egyébként megerősítette.
Az indoklás szerint a Vodafone Sweden 1 milliárd eurós felvásárlása beleillik ugyan a Telenor észak-európai stratégiájába, a cég további tranzakciói azonban akár meg is kétszerezhetik nettó adósságát. A Telenor a Vodafone-tranzakcióval a svéd mobilpiacon a harmadik számú szolgáltatót szerezte meg, amelynek piaci részesedése ügyfélkör szerint 15 százalék, a bevételek szerint pedig 23 százalék.
Kapcsolódó cikkek
- Bonyodalmak a Telenor keleti részesedéseinél
- A Tele2 eladta dán leánycégét a norvég Telenornak
- Telenor: csökkent a profit az ukrán részleg miatt
- Az S&P nem módosítja a Telenort besorolását
- Telenor: kiugró profitnövekedés
- Csökkenti a külföldi barangolási díjakat a Telenor
- Nő a nyomás Norvégiára a Telenor GrameenPhone részesedése miatt
- A Telenor harmadik negyedéve: kiugró profitnövekedés
- Ericsson: teljes körű csomagkapcsolt maghálózat a Telenornak
- A Telenor felvásárolta a szerb Mobi 63-at
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így parkolunk mi: hol és mennyit fizetnek a magyarok a várakozásért?
Országosan 720 forintot fizetnek átlagosan az autósok egy parkolásért, de 1000 forint alatt ritkán ússza meg az, aki Budapest belvárosában áll meg a járművével – derül ki a Simple mobilapplikáció statisztikájából. Több órát inkább a népszerű kirándulóhelyek és fürdők környékén várakoznak a magyar autósok, ezért vidéken a nyár számít kiemelt időszaknak parkolás szempontjából.
Karácsony korlátok nélkül
Az embereket egymástól elválasztó láthatatlan, de nagyon is érzékelhető falak áttöréséről szól a Telekom idei karácsonyi kampánya. Magyarország mellett a Deutsche Telekom Csoport kilenc másik európai országában bemutatott alkotás üzenete, hogy a bennünket körülvevő sokféle gátat legtöbbször mi magunk teremtjük meg, és hogy tudatos igyekezettel ugyanolyan egyszerűen lebonthatjuk őket – sokszor éppen a hétköznapok innovációi által – mint amilyen észrevétlenül felépültek.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
A telefon, a kulcsok, a laptop, a pénztárca, a tablet, az iratok és egyéb, a hétköznapi munkavégzéshez – sőt, létezéshez – szükséges holmik cipelése kimerítő lehet. Nem beszélve arról, hogy kihat a divatra is: elvégre olyan táskákra van szükségünk, amikbe ezek mind beleférnek. A táskaválasztás pedig öltözetünket is meghatározhatja.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.