Intel: további lépések a magyar oktatás fejlesztéséért

forrás Prim Online, 2006. május 25. 12:53
Az Intel együttműködési megállapodást írt alá a Oktatási Minisztériummal és a Gazdasági és Közlekedési Minisztériummal. A megállapodás közös fejlesztésekre, tananyagokra és oktatási módokra vonatkozik, egyaránt érinti az általános, közép- és szakmai iskolákat, illetve felsőoktatási intézményeket, valamint a célkitűzések között szerepel a tanár- és diákcsereprogramok előmozdítása és a magyar kutatási környezet fejlesztése is.
A megállapodás célja, hogy a Technology Entrepreneurship programot 2008-ig a felsőoktatási intézmények 50%-ában, 2009-ig a 80%-ukban tanítsák. A közeljövőben további száz tanár vehet részt majd a képzésben, akik a megszerzett tudást képesek lesznek átadni a képzési folyamatban, így építve a vállalkozói ökoszisztémát.

Az Intel átfogó tapasztalattal rendelkezik az általános, középiskolai és egyetemi oktatásban alkalmazott programok fejlesztésében, amelyek célja, hogy a diákok tananyagainak részévé váljanak a legmodernebb információs és kommunikációs technológiák. A vállalat Intel Education nevű kezdeményezésének keretein belül oktatókkal és kormányzati képviselőkkel működik együtt világszerte, hogy a diákokat felkészítse a jövő kihívásaira. Ennek része az Intel Felsőoktatási Program is, amely a technológia kulcsfontosságú innovációira összpontosít.

Az információs és tudásalapú társadalmakban kiemelkedő fontossággal bír a munkaerőpiac felkészítése arra, hogy az képes legyen lépést tartani a változó igényekkel. A felgyorsult technológiai fejlesztések folyamatos és egyre gyorsabb ütemű változást eredményeznek a keresletben. A minisztériumok célja, hogy a magyar oktatási rendszer versenyképes és a munkáltató igényeinek megfelelő tudást nyújthasson a frissen végzett hallgatók számára. A közeli jövőben a magyar oktatásnak a hosszú távú tanulás és tudásátadás érdekében hatékony, modern tananyagot, technológiát és körülményeket kell biztosítani az oktatás minden szintjén.

Az Intel 2005-ben először a világon Magyarországon indította el Technology Entrepreneurship programját. A kétnapos Intel tanfolyamok az egyetemek műszaki irányultságú karainak oktatóit célozták meg, azzal a szándékkal, hogy a tanfolyamon elsajátított ismeretek az oktatói tananyagokba beépülve elősegítsék az egyetemi hallgatók vállalkozói képességekkel való felruházását. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, valamint az Oktatási Minisztérium által támogatott magyarországi tanfolyam keretében eddig mintegy 40 magyar egyetemi oktató kapott lehetőséget arra, hogy megismerkedjen a világhírű Berkeley egyetem tananyagaival, az egyetem két professzorának előadásain.
Kulcsszavak: oktatás Intel

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A kezdő mérnökök nettó 650 ezerért indulnának a pályán

A tavalyi évhez képest emelkedett a fiatal pályakezdők bérigénye az autopro.hu járműipari szakportál és a Trenkwalder Recruitment Kft. közös felmérése szerint.

2024. május 13. 09:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36