A siker titka
A megfelelő időben a megfelelő helyen kell lenni...
Ha jól emlékszem, nemcsak az Online nevű cég létezett 1989-ben, amikor a devizagazdálkodás liberalizációja megtörtént, és az ügyfelek százezrei árasztották el a bankokat, hogy devizaszámlát nyissanak. Ha akkor az Online Számítástechnikai Szolgáltató Kft.-nek nincs azonnali segítségként szoftveres kínálata a baj orvoslására, akkor a pénzintézetek nem bírták volna az ügyfelek rohamát. A devizaszámlák száma egyik napról a másikra sokszorosára növekedett, az OTP, a K&H és a többi hazai nagy bank megoldást keresett - és az Online-nál talált is.
Mondanom sem kell, ez a gyors cselekvés megteremtette a banki szférában az Online - ma már rt. - hírnevét, amit, az eredményeket látva, nemcsak megtartott, hanem tovább is növelt bankszámlavezető rendszereinek fejlesztésével és több mint 400 bankfióknál való telepítésével, illetve üzemeltetésével.
1992-ben kezdték el a BOSS (Bank Operating Software System) integrált banki programcsomag fejlesztését, ami már a teljes banki üzem működéséhez ad szoftvermegoldást. Az 1995-re elkészült BOSS csomagot eddig öt banknál és húsz takarékszövetkezetnél vezették be, de már további pénzintézeteknél is folyamatban van a rendszer telepítése. Egyik friss eredményük, hogy a Postabank korábbi rendszerét ugyancsak a BOSS-ra cserélte.
A vezérigazgató a sajtókonferencián szimpatikus magabiztossággal jelentette ki, hogy a cégnek eddig még nem volt szüksége külső forrásokra, alaptőkéje 250 millió forint, a vállalkozást és termékeit is a nyereség visszaforgatásával fejlesztik. Most gondolkoznak azon, hogy tevékenységüket külföldre is kiterjesztik, amihez viszont 10-20 millió dollárra lesz szükségük. Még nem határoztak, hogy ezt milyen módon szerezzék meg, az is lehet, hogy kilépnek a tőzsdére.
Kapcsolódó cikkek
- A Red Hat felvásárolta az Amentrát
- Biztonságspecialistát vásárolt a Microsoft
- A Yahoo számokkal bizonyítja, hogy alacsony a Microsoft ajánlata
- KÜRT: sikeres kuvaiti biztonsági intelligencia projekt
- Megvenné a VIA-t az nVidia?
- Magyar Telekom: 74 forintos osztalékjavaslat
- Az Avid erősíti online ügyfélszolgálatát
- S&P: negatív figyelőlistán a Deutsche Telekom
- A BMC Software megvásárolja a BladeLogicot
- Gondban a Siemens
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.