Allied Telesis: Fast Ethernet SFP száloptikai modul termékcsalád
A régi kapcsolókhoz nem ipari szabvány szerint működő SFP-formátumot használtak, melyhez a 100 Mbps-os uplinket igénylő vevőnek gyakran az SFP-nél is drágább, specifikus és fix formátumú kiegészítő eszközöket kellett vásárolniuk. Az AT-SPFX család megoldja ezt a problémát az ipari szabvány alapú 100BaseFX formátummal, mellyel egyszerűbbé és költséghatékonyabbá válik a hálózatépítés és -fejlesztés.
Az Allied Telesis kapcsolók és Gigabit uplinkek többsége kompatibilis a Fast Ethernet vagy Gigabit Ethernet SFP-modulokkal. Az ezeket támogató kapcsolók funkcionálisan további előnyökkel is szolgálnak a felhasználók számára, mivel számos hálózat multimódosú üvegszálakkal készült, melyeket a hálózati adminisztrátorok újrahasználnak, amikor fejlesztik a hálózatot. 100 Mbps-os sebességeknél a multimódosú üvegszál 2 kilométerig biztosítja a kapcsolatot. 1000 Mbps-os sebességeknél azonban már csak 220 méter a biztosított távolság. Az Allied Telesis kapcsolók az AT-SPFX optikai szálas uplink modult alkalmazva lehetővé teszik a meglévő üvegszál kábelezés használatát, így nincs szükség új kábel installálására.
Az AT-SPFX modulok üzem közben cserélhetők (hot-swappable), így a felhasználó szabadon csatlakoztathatja, vagy eltávolíthatja a kapcsoló leállítása nélkül, ezáltal megkönnyítve a hálózati fejlesztéseket és karbantartást.
Az új AT-SPFX modulok három modellje kapható: az AT-SPFX/2 (2km-es multimódosú üvegszálhoz); az AT-SPFX/15 (15km-es monomódosú üvegszálhoz); és az AT-SPFX/40 (40km-es monomódosú üvegszálhoz).
Kapcsolódó cikkek
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.