Az OTE első féléve: szinten a profit
Az üzemi eredmény, 465,8 millió euró, 20,4 százalékkal haladta meg a tavalyi első félévi 386,8 milliót.
A bevétel, 2,819 milliárd euró, 5,5 százalékkal több a tavalyi első félévi 2,671 milliárdnál.
Az eredeti tervekhez képest jóval később, többszöri halasztás után csak november után várható a Romtelecom még állami részének eladása, elődleges kibocsátással, tőzsdei bevezetéssel. Szakértők szerint a román kormány 500 millió-1 milliárd dollár bevételt várhat a kibocsátásból. A Romtelecom 54,01 százalékos tulajdonosa az OTE. A román államnak 45,99 százaléka van a Romtelecomban.
Tavaly az OTE-nak 294,1 millió eurós vesztesége volt adó után, a 2004-es, 171,3 millió eurós adózott eredmény helyett. Ezt azzal magyarázták, hogy a karcsúsítás, leépítés sokba került: erre 912,9 millió eurós terhet számoltak el a harmadik negyedévben.
A 38,6 százalékban állami tulajdonú OTE az idén folytatja a leépítést: 15 700 állás megszüntetését tervezik, a tavalyi, 5500-as leépítés után.
A következő három évben a cégnél a bevétel 4,2 százalékos évi átlagos növekedésére, és az EBITDA-ráta átlagosan 40,5 százalékos szintjére számítanak, a tavalyi 36,5 százalék után.
Tavaly a Romtelecom 4,4 százalékkal 233,7 millió eurónak megfelelő összegre növelte az adózott eredményét a 2004-es 223,1 millióról. Az üzemi eredménye 19,4 százalékkal 138,8 millió euróra gyarapodott 116,3 millióról. A pénzforgalmi többlete (EBITDA) 16,9 százalékkal 344,6 millió euróra nőtt 294,9 millióról. A forgalma, 927 millió euró, 10,3 százalékkal haladta meg a 2004-es 840,8 milliót.
A Romtelecom vezetékes vonalainak száma 8,8 százalékkal 3 957 870-re csökkent tavaly. A távozott ügyfelek többsége konkurens vezetékes szolgáltatókhoz pártolt át. Az alternatív vezetékes szolgáltatók piaci részesedése még csak 10 százalékos volt a tavalyi év végén, de arányuk rohamosan nő: a tavalyi első félév végén 6 százalékuk volt. Az alternatív szolgáltatók 460 ezer, 86 százalékban lakossági előfizetővel rendelkeznek.
A mobiltelefon-telítettség jelenleg 60 százalékos Romániában, messze az európai átlag alatt.
A Magyar Telekom csoport romániai tagvállalata, a Combridge új szolgáltatást indított el a román piacon ez év elején. Az EUfonika elnevezésű szolgáltatás lehetővé teszi a Romtelecom vezetékes lakossági és üzleti előfizetőinek, hogy 20 százalékot megtakarítsanak a belföldi távolsági, 40 százalékot pedig a nemzetközi hívásaikon.
Kapcsolódó cikkek
- HP virtualizáció: új szoftver és partnerprogram
- A Mail2Web.com a Microsoft Partner Programban
- Az Acer a PC piac harmadik legnagyobb gyártója
- Új pr munkatárs a Sakkomnál
- Sun díjak a hazai partnervállalatoknak
- A Dell cáfolja a kivonulást az LCD TV piacról
- Az Algotech a One on One Kommunikációt választotta
- Bonyodalmak a Telenor keleti részesedéseinél
- A Deutsche Telekom 1,4 milliárd eurót adna a holland Orange-ért
- Kilép a Dell az LCD TV üzletágból?
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.