A Canon az IXUS tízéves születésnapját ünnepli
10 év: 44 modell, 33 millió fényképezőgép
Az IXUS formáival és megjelenésével sok más hasonló gép megjelenését inspirálta, és úttörő szerepet játszott egy teljesen új fényképezőgép-kategória megjelenésében.
Az összehasonlíthatatlan IXUS
Az első IXUS négy alapvető formatervezési alapelvét örökölte az elmúlt tíz év 44 modellje:
Négyzet és kör: Több, mint 100 vázlat eredményeként Shiotani-féle négyzet és kör koncepció azt a könnyedséget és egyszerűséget, valamint esztétikumot fejezi ki, amely az új IXUS márka védjegye is lett. A négyzet és kör stílus az IXUS modelleket azonnal felismerhetővé tette, és teszi a mai napig.
Divatos ékszer: Már az első IXUS modellt is úgy tervezték, hogy fényképezési eszközként stíluselemmé is válhasson. Divatos tartozék formájában ékszerként viselték nyakba akasztva, és ez a lehetőség a mai modellek sajátja is.
Modern alapanyagok: A formatervezésen kívül hangsúlyt fektettek a váz alapanyagára is. A rozsdamentes acél újfajta bevonatot kapott, amely luxuscikkek minőségi megjelenését kölcsönözte a gépnek. Az IXUS fényképezőgépek azóta is a legkorszerűbb anyagokból készülnek, a legújabb modell, a Digital IXUS 900 Ti például titánötvözetből.
A legmodernebb technológia: A Canon első IXUS modellje a legkisebb volt a piacon, így a fejlett mérnöki tervezés és modern technológia legnagyobb vívmányának tekintették. Innovációk sorát indította el, amelyek az elmúlt tíz évben mind az első modell alapvető tulajdonságaira építettek.
A Digital IXUS
A Canon 2000-ben vezette be az IXUS koncepcióját a digitális fényképezés területére. A tervezőcsoport 50%-kal csökkentette a lencserendszer és az alapvető műszaki részegységek méretét, hogy elférjenek az eredeti APS-alapú IXUS-méretű váz belsejében. Indulásakor a Digital IXUS volt a világ legkisebb és legkönnyebb digitális fényképezőgépe. Több, mint 800000 darabot adtak el belőle világszerte, így a modell biztosította a Canon piacvezető szerepét. Azóta jóval több, mint 22 millióan vásároltak Digital IXUS fényképezőgépet a világon. Az eddigi legsikeresebb modell a Digital IXUS 50, amelyből több, mint kétmillió darabot vásároltak.
Ma is az eredeti
Az IXUS ma is megtartja eredetiségét, az 1996-os modellhez hasonlóan. A legújabb modellek is tartalmaznak olyan újításokat, amelyek elsők a maguk nemében.
Az új titánburkolatú Digital IXUS 900 Ti elsőként tartalmaz 10 megapixeles képérzékelőt. A divatos Digital IXUS 850 IS képstabilizátorral ellátott nagylátószögű objektívet biztosít a stílusorientált felhasználónak. A Digital IXUS zoom pedig a Canon első kifejezetten partikra tervezett fényképezőgépe, amely 7,1 megapixeles képérzékelőt tartalmaz ugyanabban a kicsi fémvázban, amely az elődjének, a Digital IXUS i zoom-nak is a sajátja.
A tervezők
Yasushi Shiotani – IXUS, 1996
Yasushi Shiotani a Tsukuba Egyetemen tanult, majd rögtön ezután a Canon-nál kezdett dolgozni. A cégnél töltött nyolc év után a Canon kiküldte a 30 éves Shiotani-t az olasz Domus Akadémiára. A nemzetközi tervezőcsapattal töltött intenzív képzés után Shiotani visszatért Japánba, és tapasztalatai segítségével megtervezte az első IXUS fényképezőgépet.
Seiichi Omino – Digital IXUS, 2000
Mivel az elektronikai berendezések egyre bonyolultabbá válnak, Omino tervezési koncepciója arra fókuszál, hogyan lehet minél sikeresebben áthidalni a technológia és a felhasználó közötti szakadékot. Az első digitális IXUS modellen kívül tervezett írógépeket, faxgépeket, távcsöveket és más digitális fényképezőgépeket is.
Kapcsolódó cikkek
- 50 megapixeles CMOS szenzort mutatott be a Canon
- Canon PowerShot S5 IS: 8 MP, 12-szeres zoom
- Canon Digital IXUS 950 IS
- Új Canon EOS kitek és pénz-visszafizetési akciók
- Canon PowerShot G7 bemutató
- Három divatos fényképezőgép stílusra vágyó hölgyeknek
- Új objektívvel és tartozékokkal egészítette ki EOS-rendszerét a Canon
- Canon EOS-1D Mark III: az új etalon
- Két új modellel bővíti az Ixus sorozatot a Canon
- Arcfelismerés, 7,1 megapixel, ISO 1600
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.