Dinamikus növekedés az Online Rt.-nél
Új BOSS-felhasználó a Postabank Rt.
Az 1999-es év kiemelkedő sikereként könyveli el az Online Rt. azt a tényt, hogy a Postabank Rt. is üzemi használatba vette a cég saját fejlesztésű integrált banki szoftvere, a BOSS (Bank Operating Software System) rendszer egyes moduljait. A Postabank és az Online Rt. szakértői gárdája rendkívül rövid idő alatt óriási feladattal birkózott meg, amikor a vállalati számlavezetést és a bank központi pénzforgalmi rendszerét az új szoftverre cserélte. A Postabanknál bevezetett BOSS az Online Rt. saját fejlesztésű banki rendszere, amely már több ízben bizonyított a hazai piacon (felhasználói közé tartozik például az ABN-AMRO Bank, a Credigen Rt., az EXIM Bank, a Porsche Bank, a Takarékbank és 20 takarékszövetkezet). A Postabank felhasználóival együtt ma már naponta 1600 hazai pénzintézeti dolgozó végzi munkáját az Online Rt. banki szoftvereivel.
Internet-banking
Az internet-banking iránti igény hazai megjelenése az Online Rt. szoftverkínálatában is éreztette hatását, ugyanis a társaság nemrég kezdte meg az internet-banking célokra szolgáló NetBOSS szoftvermodul piaci bevezetését. A NetBOSS, amely bármely banki rendszerhez kapcsolható, az internet technológiájának felhasználásával egyidejűleg képes ügyfelek ezreinek biztonságos kiszolgálására. Külön kiemelendő, hogy a NetBOSS nemcsak az interneten keresztül történő elérés lehetőségét biztosítja, de alkalmas arra is, hogy a bank által kijelölt telefonszámon böngésző-webszerver technológiával (tehát ügyféloldali szoftvertelepítés nélkül) kapjanak az ügyfelek banki szolgáltatásokat, az internetes technológia előnyeit egy zártabb kommunikáció biztonsági többletével ötvözve. A NetBOSS szoftvercsalád tagjainak kialakításakor a vezérelv az volt, hogy a banki szolgáltatások biztonsági kockázatával arányosak legyenek az alkalmazott biztonsági megoldások beruházási és üzemeltetési költségei, vagyis a kényesebb szolgáltatás erősebb védelmet kapott. Ugyancsak hangsúlyos szempont volt a rugalmasság és a bővíthetőség, az alaprendszer önállóan is használható alegységei ezért modulárisan illeszkednek egymáshoz, teret adva a későbbi egyszerű és kockázatmentes rendszerbővítésnek.
BOSS-fejlesztések
A technológiai fejlesztések újabb állomásaként a közelmúltban került üzemi használatba a BOSS GUI-változata. A BOSS GUI-verziójának működése a 3-tier architektúrán és a thin-client elven alapul, ezzel lényegesen megkönnyítve az alkalmazói szoftver üzemeltetését a Microsoft Windows-klienseken.
Lezárult a BOSS tárgyfinanszírozás rendszerének funkcionális fejlesztése is. Az ennek eredményeképpen előállított szoftver alkalmas arra, hogy általa egy pénzintézet tetszőleges tárgyi eszközök beszerzését finanszírozza tetszőlegesen nagy tömegű ügylet automatizált kezelése mellett. A tárgyfinanszírozás részét képezi a tárgyieszköz-nyilvántartási, a vevő-szállító és a számlázási modul, s ezek a BOSS rendszer integrált moduljaiként szervesen összeépíthetők az integrált banki rendszer korábbi moduljaival (számlavezetés, pénztár, főkönyv stb.), de önállóan is üzembe helyezhetők. A tárgyfinanszírozási modul első alkalmazása a személygépkocsi-vásárlás finanszírozásában valósult meg.
A jövő év folyamán bocsátja ki a cég a BOSS Oracle-verzióját, ami a jelenleg használt Progress RDBMS adatbázis-kezelő szoftver mellett az Oracle RDBMS használatát is lehetővé teszi. Ugyancsak a jövő év folyamán kerül piacra a BOSS nemzetközi változata, amely a teljes rendszer angol, illetve több modul német nyelvű verzióját jelenti. A nemzetközi változat elkészítésén és piaci bevezetésén nemzetközi munkacsoport dolgozik, több külföldi szakértő közreműködésével.
Kapcsolódó cikkek
- A Red Hat felvásárolta az Amentrát
- Biztonságspecialistát vásárolt a Microsoft
- A Yahoo számokkal bizonyítja, hogy alacsony a Microsoft ajánlata
- KÜRT: sikeres kuvaiti biztonsági intelligencia projekt
- Megvenné a VIA-t az nVidia?
- Magyar Telekom: 74 forintos osztalékjavaslat
- Az Avid erősíti online ügyfélszolgálatát
- S&P: negatív figyelőlistán a Deutsche Telekom
- A BMC Software megvásárolja a BladeLogicot
- Gondban a Siemens
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.