Elektronikai hulladékbontó üzem Debrecenben
Emlékeztetett rá, hogy Magyarországon jelenleg évente mintegy 130 ezer tonna elektronikai hulladék keletkezik. Elmondta azt is: Magyarország vállalta, hogy az e-hulladékok hasznosítási és újrafeldolgozási arányát 2007 végére a jelenlegi 18 százalékról 60 százalékra emeli.
A debreceni beruházáshoz a Hajdú-Bihar Megyei Munkaügyi Központ munkahelyteremtő pályázat keretében 6 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott.
A 24 millió forint összberuházással elkészült elektronikai hulladékbontó üzemben hat új munkahely létesült.
A lakosság az elavult, újrahasznosításra váró elektronikai berendezéseket vagy közvetlenül a bontóüzemben, vagy a cég debreceni lakossági hulladékudvarában helyezheti el.
Az A.K.S. D. azt is tervezi, hogy a jövőben telefonos bejelentés alapján gyűjtőkocsival szedi össze az elektronikus hulladékokat a térségben.
Kapcsolódó cikkek
- Az információs technológia szerepe a környezetvédelemben
- Elektromos árammá alakítja a processzor-hőt egy új találmány
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- Környezettudatosság az információtechnológia alkalmazásában
- Ökológia a számítógépközpontban - mit tehetünk érte?
- A Ricoh idén is kikapcsol
- Energiatakarékosságra figyelmeztető mobiltelefonok
- Valós és virtuális JavaOne a környezettudatosság jegyében
- Hulladékgyűjtés, naprakész online nyomonkövetéssel
- Környezetvédelem - Az Apple bezöldül
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.