Bűnözői célkeresztben a közösségépítő oldalak
Az F-Secure által végzett kutatás a Cross Site Scripting (XSS) súlyos veszélyére, vagyis a támadó scriptjének a weboldalra történő ártó szándékú bejuttatására is rávilágított. Mindez számos társadalmi kapcsolatépítő webhelyet fenyeget a legnépszerűbbek közül. Vajon ez lehet a rosszindulatú kódok szerzőinek következő nagy dobása a webalkalmazásra épülő férgek széles körű elterjesztése során? - veti fel az F-Secure tanulmány szerzője.
Az F-Secure a mobiltelefonokra írt rosszindulatú kódok világában is egyenletes növekedést tapasztalt mind a már létező kódokból átvett, mind a teljesen új rosszindulatú károkozók esetében. A mobiltelefonokra írt kémprogramok vizsgálata azt is feltárta, hogy virágzik a mások mobil tranzakciói utáni kémkedést végző termékek iparága.
Ezekkel és más témákkal kapcsolatban további információt az F-Secure 2006 Data Security Wrap-up (Az F-Secure 2006-os adatbiztonsági összefoglalója) dokumentum tartalmaz a http://www.f-secure.com/2006/2/ weboldalon. A letölthető PDF-fájl mellett az F-Secure Mikko Hyppönen kutatási vezető közreműködésével összefoglaló video- és audio Podcastot, vagyis az internetről hordozható lejátszóra letölthető felvételt is készített, amely szintén megtalálható az említett weboldalon. A részletes, magyar nyelvű összefoglaló a Morpho Communicationsnél érhető el az alább megadott címen.
Kapcsolódó cikkek
- Piacvezető itthon a NOD32
- "Virus Bulletin 100%" díjat kapott a VirusBuster Professional
- Még nem fertőzött a PC-je? Kattintson ide, és az lesz...
- Új vállalati kémprogram-eltávolító
- Megjelent az AVG Internet Security Home változata
- Britney Spears már megint meztelenül
- "Mobilvírus" keltett pánikot Pakisztánban
- Az F-Secure új domainnel tenné biztonságossá a pénzügyi weblapokat
- 250 millió weblap közül 4,2 millió fertőzött
- Itt az első iPod-vírus
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.