Képek a levélszemétben - egyre súlyosodó kihívás
Az értékes sávszélesség lefoglalásán kívül azonban az is komoly terhet jelent a vállalatok informatikai szakemberei és munkatársai számára, hogy kiszűrjék és megsemmisítsék a kéretlen leveleket. Ugyanakkor maguk a szolgáltatók egyre hatékonyabb e-mail kiszolgálókat választanak és egyre nagyobb sávszélesség-kapacitást vásárolnak, hogy olyan e-maileket kézbesítsenek, amelyekre tulajdonképpen senki sem kíváncsi.
Ironikus, hogy a problémát valójában az átlagos számítógép-tulajdonosok jelentik, akik a legtöbb esetben nem is tudják, hogy a számítógépeiket olyan támadások indítására használják fel, amelyek a saját postafiókjukat célozzák meg. Ez a támadás az úgynevezett botnet rendszerek segítségével történik, amelyen belül a számítógépeket észrevétlenül megfertőzik, majd egy nagyobb számítógépflotta részeként aktiválják, hogy végrehajtsák a levélszemét küldőjének parancsát. A levélszemét döntő többségét a botnetek küldik fertőzött zombi-számítógépeiken keresztül.
A probléma nagyságát érzékelteti a következő néhány adat: egy tipikus Warezov-alapú botnet 160 millió kéretlen üzenet elküldésére képes csupán két óra leforgása alatt. A tavalyi évben a botnetek 30%-kal növelték a levélszemét mennyiségét. A vállalatok esetében pedig, amelyek gyakran a levélszemét-támadások célkeresztjében állnak, ez a szám az 50%-ot is elérte.
A kéretlen levelek kezdetben egyszerű szöveget tartalmaztak, amelyet egy GIF formátumú képre rögzítettek a hagyományos, szavak szerinti tartalomszűrők megkerülése érdekében. Azonban ma már a levélszemét nagy része úgynevezett képes levélszemét. Ezeket színfoltok, többszínű karakterek és képpontok szintjén alkalmazott véletlenszerűség jellemzi. Az ilyen levelek emellett különböző törvényes webhelyekről véletlenszerűen beemelt, értelmetlen szöveges üzeneteket is tartalmaznak, amelyeket egyes termékek, például a Viagra vagy más népszerű gyógyszerkészítmények hirdetései között helyeznek el.
Az új fenyegetés elleni háborúban még hatékonyabb levélszemétszűrőkre van szükség. Gyakorlatilag az összes ismert levélszemétszűrő rendszert továbbfejlesztették az új kihívásnak megfelelően. Mikko Hyppönen, az F-Secure Kutatási Igazgatója szerint azonban a technológiánál fontosabb az emberek viselkedése. „Soha nem szabadulunk meg a levélszeméttől, ha az emberek megvásárolják a bennük hirdetett termékeket. A kéretlen levelek küldése nyilvánvalóan működőképes módszer, különben nem volna ennyire elterjedt” – nyilatkozta.
Az F-Secure Messaging Security Gateway egyedi módon veszi fel a harcot a levélszeméttel, és számos, kifejezetten a képalapú kéretlen üzenetek észlelésére kifejlesztett technikát használ. Ezek a fejlett Proofpoint-alapú MLX-technikák tartalmazzák az összezavart képek esetében a részlegesen egyező találatok keresését (fuzzy matching), a dinamikus levélszemét-észlelést, az animált GIF-képet tartalmazó üzenetek észlelését, valamint a dinamikus botnetvédelmet is. A kifejezetten a képalapú levélszeméthez kifejlesztett technológiákkal, a korábbi levélszemét-észlelési technikák együttes használatával és a teljesen automatikus frissítésekkel az F-Secure Messaging Security Gateway képes átfogó megoldást nyújtani ügyfelei számára.
Kapcsolódó cikkek
- Világméretű zombitámadás
- 2006 legnagyobb internetes csalásai
- Az F-Secure új domainnel tenné biztonságossá a pénzügyi weblapokat
- Nulladik napi támadásra figyelmeztet az F-Secure
- Az új Ninja már nagyvállalati és banki környezetben is megállja a helyét
- A spammerek már nem az ösztönökre akarnak hatni
- Eldobható e-mail cím a spamek ellen
- Spam: erősen csökken a felnőtt tartalmak aránya
- OMA szabványhoz igazodik az F-Secure mobil-vírusvédelme
- A SurfControl minden spamszűrője Checkmark Prémium minősítést kapott
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A Black Friday-akciók veszélyeire figyelmeztet az NMHH
Akkor is kaphatunk drága, utánvételes csomagot, ha nem rendeltünk semmit – de nem csak ezzel a módszerrel csalhatják ki a pénzünket az év végi vásárlási szezonban. Karácsony közeledtével egyre többen választják az online rendelés kényelmét, a fogyasztói tudatosság és a kellő körültekintés azonban a virtuális térben shoppingolva is elengedhetetlen. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hírközlés-felügyeleti Igazgatóságának szakemberei most a kockázatokra figyelmeztetve osztották meg tanácsaikat, hogy a kivételesnek mondott év végi leárazásokkal valóban jól járhassunk.