Biztonsági rések az Exploreren és a Firefoxon
A Firefox böngészőn Zalewski két sebezhetőséget is feltárt. Az egyik hasonló az Explorer hibájához, a másik azonban lehetővé teszi a hackerek számára, hogy megváltoztassák a weboldalakhoz kapcsolódó, a PC-n tárolt úgynevezett „sütiket”. Mindez azt eredményezheti, hogy a támadó adott esetben megváltoztathatja egyes oldalak megjelenítését a számítógépen, majd ezáltal bizalmas adatokhoz férhet hozzá. A Mozilla weboldalán megjelent információ szerint a Firefox-fejlesztők már ki is dolgozták a javítást ez utóbbi veszélyes biztonsági réshez, ám egyelőre még tesztelés alatt áll. Szintén a Mozilla oldalról származó értesülés szerint a társaság hamarosan újabb frissítéseket ad ki a böngészőhöz, ami valószínűleg a szóban forgó javítófoltot is tartalmazni fogja.
Kapcsolódó cikkek
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Fontos Firefox-frissítés, megszűnő támogatás az 1.5 verzióhoz
- Firefox 3.0 Alpha 5 'Places' funkcióval, június 1-jén
- A böngészők közül a Firefoxot frissítik a leginkább
- Firefox eBay Edition
- Megszűnik a Firefox 1.5 terméktámogatása
- Windows Media Player plug-in a Firefoxhoz
- Firefox bővítmény közösségi funkcióval
- Az IE7 nem tudja útját állni a Firefox terjedésének
- Hamis Explorer 7-letöltéssel telepít trójait egy spam
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.