Az Nvidia szuperszámítógépet aktivál a PC-ben
A technológia kompatíbilis a 8800 sorozatú grafikus kártyákkal, amelyek becsült lebegőpontos csúcsteljesítménye 520GFLOPS. Ez a teljesítmény az Nvidia SLI híd használatával lehetővé teszi a TFLOPS asztali rendszerek építését.
Andy Keane, a NVIDIA professzionális termékek vezérigazgatója elmondta, hogy az érdeklődők a CUDA készletet és ezzel együtt a kártya programozásához szükséges ismereteket is megkaphatják. A technológia a C-nyelven alapul és az első C kompájler (fordító) a GPU-hoz.
A CUDA megengedi a hagyományos GPU adatfolyam számítás korlátjainak feloldását a GPU funkcióinak kiterjesztésével a címzéshez, ami lehetővé teszi a matematika intenzív problémák széles tartományának megoldását. A hagyományos alkalmazásoknak nincs szükségük arra, hogy a GPU további hatalmas teljesítményéhez hozzáférjenek. Ezzel szemben a CUDA segíti a szeizmikus modell alkalmazások gyorsítását, a pénzügyi modellek feldolgozását, valamint a folyadékok dinamikájának gyorsabb vizsgálatát.
A grafikus kártyák képesek szimulálni a neuron cellákat, a mobiltelefon hullámok viselkedésmódját, és áttörést hozhatnak a gyógyászatban is. Például a technológia utat tör a valós idejű röntgenképek felé, amelyek segítik az orvosokat a pontosabb diagnózisban, és hamarosan megjelenhetnek a 3D képek is.
Mégis mielőtt a CUDA és a GPU belép a szuperszámítógépek területére, a vállalatnak több akadályt kell leküzdeni. Összehasonlításképpen: a hagyományos lebegőpontos gyorsítók, mint például a Clearspeed CSX600 lebegőpontos gyorsítót tartalmazó grafikus kártyák csak a 32 bites egyszeres pontossággal képesek az adatokat feldolgozni az igényelt 64 bites kétszeres helyett. Ez a korlát az Intel most bemutatott 80 magos ’TFLOPS’ lapkáján is megtalálható. Az év második felében bevezetésre kerülő Nvidia grafikus kártyák 64 bites eredményeket produkálnak.
Kapcsolódó cikkek
- Tökéletes, élethű grafika az új Asus grafikus kártyával
- Megszületett az első DirectX 10-es mobil videóchip
- Csúcskategóriás grafikus kártya az Asustól
- A mainál háromszor nagyobb teljesítmény/W érték 2010-ben
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
- Felhasználók perelnék az Nvidiát
- Személyi szuperszámítógép Intel 50W-os Xeon lapkákkal
- Samsung noteszgépek nagy teljesítményű GPU-val
- Matrox-megoldás három monitor egyidejű használatához
- Mobil GPU beágyazott DRAM-mal
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.