Tilos idézni a Wikipediát
Továbbra is szabad olvasni, mert linkjei megbízható szakirodalomhoz vezethetnek, "elsődleges forrásként azonban a Wikipedia elfogadhatatlan" - áll a diákokhoz eljuttatott tanszéki utasításban.
Az International Herald Tribune című, Párizsban szerkesztett amerikai napilap csütörtöki számában megjelent cikk szerint a főiskola a lépéssel egyben állást foglalt a Wikipedia megbízhatósága és hitelessége körül zajló egyre hevesebb vitában.
A Wikipedia szócikkeit bárki tovább írhatja, vagy módosíthatja, az internetes enciklopédiát működtető nonprofit alapítvány pedig nem ellenőrzi a beírások valóságtartalmát, helyességét. Esetenként önkéntesek százai írják közösen a szócikkeket. Előfordul, hogy az adatok pontatlanok, és szándékos félrevezetésre is akadt már példa.
Kapcsolódó cikkek
- A YouTube és a Wikipedia is bekerült 2006 legnevesebb márkái közé
- Márkanévlista: YouTube, Wikipedia az első ötben
- 287.000 dollárt adományozott egy ismeretlen a Wikipédiának
- Új keresőprogramot fejleszt a Wikipédia
- A Wikipedia Google-gyilkos keresőt fejleszt
- A Wikia ingyenes eszközöket ad ki közösségi oldalak fejlesztéséhez
- Wikipedia: leomlott a "kínai nagy tűzfal"
- A Wikipedián terjesztenek vírust hackerek
- A Wikipedia jogvédett tartalmakat kínálna
- Rivális enciklopédiát indít be a Wikipedia egyik alapítója
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.