A Google alelnöke a Mindentudás Egyetemén

forrás Prim Online, 2007. március 26. 11:10
Vint Cerf, a Google alelnöke tart előadást a Magyar Telekom és a Magyar Tudományos Akadémia által alapított Mindentudás Egyetemén 2007. április 2-án. A kutató a kezdetektől részt vett az internet létrehozásában, nevéhez fűződik többek között a világháló működésének alapját jelentő TCP/IP protokoll kidolgozása. Előadásának témája az internet szabadsága, a felhasználók egyenrangúsága.
Vint Cerf hozta létre a hálózatba kapcsolt számítógépek közötti erőforrás-megosztást végző TCP/IP protokollok mellett az első kereskedelmi e-mail szolgáltatást is. Már egyetemistaként részt vett az ARPANET, a legkorábbi csomagkapcsolt számítógép-hálózat megalkotásában, később az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának felkérésére a DARPA-val, az internet ősével foglalkozó kutatási-fejlesztési program vezetőjeként dolgozott. 2005-ben elnyerte a számítástechnikai Nobel-díjként ismert Turing-díjat, valamint Bill Clintontól a National Medal of Technology, George W. Bushtól a Presidential Medal of Freedom díjakat. Elnöke a domainnevekkel foglalkozó amerikai ICANN nevű nonprofit szervezetnek, valamint 2005 óta a Google alelnöke. Hivatalos munkaköri megjelölése szerint ő a „Chief Internet Evangelist” a vállalatnál és feladata, hogy az internet jövőjét illetően előrejelzéseket tegyen. Emellett a NASA egyik laboratóriumával közösen a bolygóközi kommunikáció egy új szabványának kidolgozásával foglalkozik, mely nagyon jó hibatűréssel valósít meg lézeres- vagy rádiókommunikációt.

Előadásában Vint Cerf bemutatja, hogyan járul hozzá az internet a társadalom demokratizálódásához, továbbá átfogó képet ad az internetfelhasználók egyenrangúságát biztosító technikai megoldásokról és működési elvekről. Az előadás az internetes visszaélésekből fakadó olyan kérdésekkel is foglalkozik, mint az illegalitás, titoktartás, az információ sérthetetlensége és az információáramlás kontrollálhatósága.

Az internet szabadságával foglalkozó előadásra április 2-án kerül sor a Mindentudás Egyetemén 19.30-tól a Jövő Háza Teátrumában.

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Copilot for Microsoft 365 már magyarul is

A Microsoft bejelentése szerint 16 újabb nyelvvel gyarapodott azon nyelvek száma, amelyeket a vállalat generatív mesterséges intelligenciára alapuló alkalmazása, a Copilot for Microsoft 365 támogat mind az üzleti, mind pedig az egyéni felhasználók esetében. A magyar is ezek között van.

2024. május 11. 13:43

Ilyen lesz az első, személyzet nélkül is működő magyar bolt

A tervek szerint már idén nyáron elindulnak az első távfelügyelt boltok Magyarországon. A technológia révén a hagyományos üzletek átalakítást követően személyzet jelenléte nélkül is nyitva tarthatnak, akár 24/7-es üzemmódban. 

2024. május 11. 12:01

A régiós pénzügyi vezetők harmada már teszteli a generatív AI megoldásokat

Közép-Európában már minden harmadik szervezetnek közvetlen tapasztalata van a generatív mesterséges intelligenciával, és mindössze a vállalatok négy százaléka várja passzívan, hogy a versenytársak tegyék meg az első lépést. A régióban négyből három pénzügyi vezető (73%) véli úgy, hogy az AI fontos a vállalatuk stratégiája szempontjából. A Deloitte legfrissebb CFO felmérése szerint a megkérdezett pénzügyi vezetők fele költségcsökkentést vár a mesterséges intelligencia bevezetésétől. 

2024. május 11. 10:22

360 fokos felmérést készített az IAB az influencerpiacról

Kik, milyen platformokon és hányan követnek ma influencereket? Mennyire tartják őket hitelesnek, és hányan vásárolnak terméket ajánlásaikra? Milyen típusai vannak az influencertartalmat fogyasztóknak? És a piaci szakemberek vajon mennyire látják hatékonynak az influenceres együttműködéseket?

2024. május 10. 20:41

Csúcstechnológiás cukormonitorozó rendszert vezet be itthon a magyar 77 Elektronika Kft.

A száz százalékban magyar 77 Elektronika Kft. új generációs, folyamatos cukormonitorozó rendszert vezet be itthon. A hazai piacon úttörőnek számító, magyar nyelven működő, egybeépített szenzor-távadó eszköz az eddiginél sokkal felhasználóbarátabb megoldást biztosít a diabéteszesek számára, amely a nap 24 órájában folyamatosan méri a szöveti cukorszintet. 

2024. május 10. 19:25

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36