Nehéz lesz másolni a Vistát
A fő védelem azonban természetesen magában a szoftverben található. Ez azt jelenti, hogy a kód egy részének megszerzése és egy jelszó még nem lesz elegendő hamisítványok használatához. A beépített megoldások megakadályozzák például a Frankenstein verziók hosszabbtávú használatát. Ezek az XP esetében úgy működtek, hogy a béta változatok egyes kódrészleteit átemelték a végleges termékbe, így tulajdonképpen két verzióból készült egyetlen toldott példány. A Vistánál azonban az állandó termékfigyelés miatt akkor sem működnek majd hosszú távon az ilyen törések, ha első telepítéskor megfelelnek a vizsgálatnak. A kérdéses változatok csökkentett üzemmódba kapcsolnak, ha nem sikerül 30 napon belül tisztázni kilétüket.
A Microsoft a szoftverkalózok elleni harc egyik fő bástyájának szánja a Vistát. A 2004-ben tesztelésre került és ma már széles körben használt eredetvizsgáló Windows Genuine Advantage program a Vista esetében szigorúbb lesz, mint valaha.
Kapcsolódó cikkek
- Windows 7 máris népszerűbb, mint a Vista
- Az XP-t már meg sem fertőzi egy új vírus
- Máris létezik a nulladik napi Vista-hibát kihasználó kód
- A Microsoft is bírálja a Vistát
- Oroszország ejtette a Microsoft elleni vádakat
- Vistamizer 4.1
- Együtt letölthető SP2 csomagok a Vistához és a Server 2008-hoz
- Letöltésajánló: a Windows felesleges szolgáltatásainak kikapcsolása
- XPY és Vispa
- Windows 7-frissítések rendszeresen, Vista SP2 márciusban
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.